Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie


Robotboy

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bascomem nie zaprogramujesz kompa. Bascomem możesz napisać program do uC, ale i tak musisz obsłużyć nadajnik ze strony kompa, więc najlepiej umieć i to i to, a jeszcze lepiej umieć nie BASCOM, tylko C.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że zagmatwałem.

Program na komputer:

C niby można też wykorzystać (chyba już lepiej C++), ale nie jestem pewien, czy do tego celu będzie najlepsze. Delphi ma dużo gotowych funkcji i jest przyjazny(tak słyszałem). Tu sugerowałbym Delphi.

uC:

Tutaj, można wykorzystać C, BASCOM, assembler inne, ale najłatwiej będzie się nauczyć BASCOMA, na diodzie jest kurs, C jest trochę trudniejsze, też jest kurs, ale jeszcze niekompletny, a assemblera kursu nie spotkałem (chociaż niewiele szukałem).

a tu proponuje C

Wybierz co chcesz, ale najpierw zapoznaj się z samym modułem, bo może się okazać, że nie trzeba żadnego programu pisać, lub to przerasta Twoje możliwości, albo też programy są gotowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety to mnie chyba przerasta muszę jeszcze trochę sie podszkolić z programowania i dopiero a narzazie będę kombinował z RC. Macie jakies sposoby żeby wzmocnić sygnał?? Patrzcie tu jest napisane ze trzeba zainstalować sterowniki może nie trzeba wcale programu pisać. http://www.mobot.pl/download/MOBOT_RCR_v2-instrukcja_obslugi.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, więc ja, na przekór innym polecam zwykłą aparaturę modelarską.

Czyli radzi jednak C. Nim można i tu i tu??

A więc tak, może być pascal albo coś podobnego, ale wątpię żebyś przeżył spotkanie 3 stopnia z delphi.

Do twojego pojzdu potrzebujesz: aparatura(E-sky 2.4GHz) odbiornik(razem z apką) 2 silniki, 2regle, akumulator.

Sterowało by się czołgowo, czyli 1 kanał/silnik. To rozwiązanie jest NAJPROSTSZE, jak chcesz przez kompa to życzę miłej zabawy, jek chcesz to poszperam i podam linki do sklepów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.