Skocz do zawartości

Co myślicie o tej drukarce 3d?


majsteROMAN

Pomocna odpowiedź

Witam. Otóż mam trzy typy drukarek:

Pierwsza jest to drukarka chińska firmy Sunhokey, której dystrybutorem w Polsce jest firma Temal. Koszt bardzo mnie zadowala = 1500 zł. 2 lata gwarancji.

http://allegro.pl/2015-drukarka-3d-prusa-i3-lcd-sd-fila-2kg-gratis-i5500976043.html

015 Drukarka 3D Prusa i3 LCD SD fila 2kg GRATIS, telmal_store

Druga jest to drukarka własnego projektu inżyniera Krzysztofa.

Jednak nie mam żadnej gwarancji, ani opinii, że drukarka jest dobra, cena również 1500 zł.

http://olx.pl/oferta/bardzo-solidna-drukarka-3d-ze-stali-i-aluminium-CID99-ID9oj6r.html#9759f9b73d

Bardzo solidna drukarka 3D ze stali i aluminium.

No i trzecią jest velleman k8400 ale troszkę nie na moją kieszeń.

Którą polecacie? Proszę o opinię 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Siemka nie kupuj tej od użytkownika telmal store. Właśnie walczę z nią i za raz mnie wyślą do psychiatryka, ustawiłem wszystkie parametry dla tego filamentu co dołączyli( było ok wymiary prawie trzymał ) i sobie kupiłem nowy filament devil design i teraz nic nie wychodzi. Nie wiem albo ja jestem pechowy albo ta drukarka jest dziadowska.

Link do komentarza
Share on other sites

@ majsteROMAN, należy pamiętać, że żadna drukarka nie drukuje sama 😋

Jeśli miał bym wybierać, to optował bym za konstrukcją stalową 🙂 Po pierwsze sztywność, po drugie, zaprojektowana i przetestowana przez doświadczonego "drukarza".

@ siddawid, zamiast się "pienić", warto poczytać o kalibracji i ustawieniach drukarki 3D 😋

Na przykład: Niezbędnik 3D, Kalibracja ekstrudera i wiele innych artykułów w sieci 😃

Link do komentarza
Share on other sites

@ majsteROMAN, należy pamiętać, że żadna drukarka nie drukuje sama 😋

Jeśli miał bym wybierać, to optował bym za konstrukcją stalową 🙂 Po pierwsze sztywność, po drugie, zaprojektowana i przetestowana przez doświadczonego "drukarza".

@ siddawid, zamiast się "pienić", warto poczytać o kalibracji i ustawieniach drukarki 3D 😋

Na przykład: Niezbędnik 3D, Kalibracja ekstrudera i wiele innych artykułów w sieci 😃

Wiesz ja głupi nie jestem i już różne sposoby kalibracji przechodziłem i tak jak mówię jeden filament wszystko było dobrze tylko wymiarów nie trzymała , kupiłem nowy to nawet już do stołu się nie chce kleić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

...jeden filament wszystko było dobrze tylko wymiarów nie trzymała...
Więc jednak kalibracja 😋
...kupiłem nowy to nawet już do stołu się nie chce kleić.
To już inna kwestia. Po pierwsze jaki filament (PLA, ABS...) Po drugie jakie parametry druku... Jest wiele, a nawet bardzo wiele zależności, i z każdą wymianą filamentu, nawet tego samego producenta (na przykład inny kolor), niezbędna jest zmiana ustawień 🙂
Link do komentarza
Share on other sites

...jeden filament wszystko było dobrze tylko wymiarów nie trzymała...
Więc jednak kalibracja 😋
...kupiłem nowy to nawet już do stołu się nie chce kleić.
To już inna kwestia. Po pierwsze jaki filament (PLA, ABS...) Po drugie jakie parametry druku... Jest wiele, a nawet bardzo wiele zależności, i z każdą wymianą filamentu, nawet tego samego producenta (na przykład inny kolor), niezbędna jest zmiana ustawień 🙂

Dla tego żeby się uspokoić robię przerwę 2-3 dniową 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Artu, rozumiem ale moje pytanie brzmiało : "a myślisz, że lepiej zainwestować w Vertexa czy kupić tego Reprapa metalowego ?"

Wiem, że najlepiej zbudować samemu.

A powie mi Pan jeszcze lepsza elektronika RAMPS czy Unique One. Bo w tej drukarce z metalu jest zastosowana elektronika typu RAMPS , a czytałem, że lepsza jest Unique One.

[ Dodano: 10-12-2015, 19:56 ]

Treker, mosi2, A wy co myślicie o tej drukarce metalowej ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.