Skocz do zawartości

Protokół ssh przez hamachi

adi1525

Pomocna odpowiedź

Witam, mam podłączoną malinkę do komputera przez LAN i sterowaną przez protokół ssh, póki co wszystko działa.

Następnie podłączyłem dwa komputery przez hamachi, pingowałem i też działa.

Teraz się zastanawiam jak mam połączyć ten drugi komputer przez ssh, hamachi i pierwszy komputer i do malinki???

Jak na drugim komputerze do ssh wpisuje adres malinki (169.254.150.133), wyskakuje:"Network error: Network is unreachable" a gdy pinguje po tym adresie to:"transmisja nie powiodła się. General failure".

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja się łączyłem komputerem przez interfejs ssh z malinką więc myślałem, że podłączę się drugim komputerem do pierwszego przez hamachi i będę mógł normalnie używać ssh, ale chyba to tak nie działa 😋

Druga sprawa to tak jak mówisz połączyć się przez ssh w hamachi, więc łączę się tak na tych dwóch komputera, do putty wpisuje adres z hamachi i wyskakuje mi "Network error:Connection refused", muszę to jakoś skonfigurować ?

Dodam że pingowanie mi działa i po adresie hamachi i komputera przydzielonym przez router, łączę się przez jeden router przez port 22, wpisałem przekierowywanie portów na routerze.

adi1525, No wpisujesz adres komputera z hamachi. Więc łączysz się z tym komputerem. Komputerem który nie ma uruchomionego serwera SSH.

Toteż ten komputer odrzuca połączenie.

Fin.

Jak chcesz łączyć się z malinką potrzebujesz Hamachi na malince.

No albo tego magicznego trybu Hamachi który zwykle nie działa. No.

• Pomogłeś! 1