Skocz do zawartości

Jaki silnik wybrać by stworzyć taki pojazd


zadzior89

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,

na wstępie zaznaczę, że jestem totalnie zielony w temacie elektroniki/robotyki, ale mam tutaj temat do rozgryzienia:

Bardzo fajne urządzenie które już by mnie satysfakcjonowało aczkolwiek nie wiem jaki silnik wybrać do tego typu urządzania. Ten podany z linku na YT nie potrafię znależć na polskich stronach.

Jeśli chciałbym pójść o krok dalej chciałbym by mój pojazd miał pokrętło które regulowałoby prędkość poruszania się (ciągle w bardzo wolnym zakresie)

Całość ma być wykorzystana do timelapsów.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Share on other sites

A może: http://botland.com.pl/silniki-dc-z-podwojna-przekladnia/62-przekladnia-podwojna-tamiya-70168-zestaw.html

Przy największym przełożeniu masz 30 obr./minutę, przy bardzo małych kołach powinieneś osiągnąć podobną prędkość.

Ewentualne tutaj masz 14obr./minutę ale to jest o wiele droższe, no i musisz 2 silniki kupić:

http://botland.com.pl/standard-micro-silniki-pololu/727-silnik-pololu-1000-1.html

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A może: http://botland.com.pl/silniki-dc-z-podwojna-przekladnia/62-przekladnia-podwojna-tamiya-70168-zestaw.html

Przy największym przełożeniu masz 30 obr./minutę, przy bardzo małych kołach powinieneś osiągnąć podobną prędkość.

Dzięki za odpowiedź choć szczerze miałem nadzieję że dałbym radę z jakimś tańszym silnikiem z dodatkowym regulatorem prędkości.

Sam już nie wiem, być może silnik krokowy byłby jeszcze lepszy do tego typu urządzenia?

Bardzo chciałbym mieć kontrolę nad poruszaniem się jego w granicach ~5 min-60 min / 1m

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

zadzior89, a może przerobione serwo z mostkiem H? Tam masz silnik DC i bardzo duże przekłożenie i to w rozsądnej cenie.

Jutro zbiorę wszystkie pomysły i podzielę się jaką decyzję wstępną podjąłem by się jeszcze poradzić

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrym sposobem byłoby użycie przerobionego serwa sterowanego mostkiem H. Wtedy regulacje uzyskałbyś poprzez podanie odpowiedniego sygnału PWM na pin enable w mostku H.

Jest jeszcze kwestia jak duży moment obrotowy chciałbyś uzyskać. Jeśli nie potrzeba ogromnego sprawdzi się powyższe rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Sam ostatnio miałem pewne nieporozumienie w tym temacie, jednak serwo można przerobić tak, aby mostek nie był potrzebny.

Usunięcie samego potencjometru i fizycznej blokady + wlutowanie dwóch takich samych rezystorów zamiast potencjometru powoduje, że serwo obraca się o 360* i posiada regulację obrotów przy pomocy pwm 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.