Skocz do zawartości

Kontrola silnika 2kW arduino , mozliwe?


malyboa

Pomocna odpowiedź

Witajcie drodzy entuzjasci robotyki .

Mam znow swietne pytanie : Chce zbudowac maszyne bardzo prosta , bo niszczarke ale potrzebuje do jej zbudowania uzyc silnika 1,5kW lub 2kW oraz przekladni planetarnej / modoterduktora. Czy myslicie ze arduino w oparciu o jakies dodatkowe elementy mogloby Zajac sie sterowaniem silnika o takiej mocy? Chodzi mi o to by w momencie gdy silnik zostaje przeciazony , maszyna cofnela o jeden obrot , ( przy 40 obrotach na Minute to dosc sporo)

po czym powrocila do mielenia .

Maszyna tego typu lecz do drewna wiec cala z metalu .

pozdrawiam was szanowni ludzie , obyscie byli mi wstanie pomoc , poniewaz za zalozenie falownika do mojego projektu Firma tym zajmujaca sie mowi Minimum 3000zl .

pzdr.

Link do komentarza
Share on other sites

Wspaniale info .

Wiec tak , jaki modul tak naprawde do anrduino blby mi potrzebyn zeby arduino dowiedzialo sie ze silnik jest przeciazony. czy moze mi ktos pomoc to rospisac?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Nie chcę Cie zbytnio martwić, ale falownik ma zwykle wyjście sprzężenia zwrotnego od prądu obciążenia. Możesz też umieścić tensometr w podstawie silnika i mierzyć moment a właściwie siłę nacisku mocowania silnika na podstawę. Jeszcze inny pomysł to pomiar kąta skręcenia wału w zależności od oddawanego momentu lub - co może jest prostsze - zwykła prędkość obrotowa wirnika. Jaki to będzie silnik? Tylko nie pisz proszę, że duży i brązowy...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Acha. Trójfazowy. 2kW. Chcesz kręcić nim w obie strony z kontrolą obciążenia i regulacją prędkości. Myślę, że ludzie z firmy o której wspomniałeś na wstępie nie są głupcami i podsunęli Ci jedyny dobry pomysł. Może chcą trochę z Ciebie zedrzeć, bo pewnie da się kupić odpowiedni falownik za 30-50% tej ceny (a gdzieś daleko na wschodzie na pewno jeszcze taniej), ale chyba nie masz wyjścia.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziekuje Ci Marek .

Takiwiec zostaje mi nic innego jak wlasnie im zrobic przelew , a arduino dalej sie uczyc. Bo czuje ze tsa wiedza moze sie przydac w zyciu doczesnym

Link do komentarza
Share on other sites

Przemyśl sprawę i nie wydawaj pochopnie kasy. Zrób cały projekt, łącznie z komputerkiem, falownikiem i wszystkim co będzie jeszcze potrzebne: czujnikami, mechaniką, obudową, okablowaniem, zabezpieczeniami, przełącznikami, panelem operatora itd. Dopiero gdy wszystko będzie do siebie pasować i będziesz miał pewność, że właśnie tak ma to wyglądać i to chcesz zrobić, kupuj. I to tylko wtedy, gdy ekonomicznie będzie to miało sens. Jeśli podobny sprzęt można gdzieś kupić gotowy za 1/2 ceny samych Twoich elementów to sam rozumiesz, że budowa tego jest pomyłką.

Tu masz przykład falowników LG w sklepie w Polsce:

https://www.plcs.net.pl/index.php/katalog-automatyki/falowniki-softstarty/falowniki-lg/falowniki-ig5a/view-all-products.html

Wszystkomająca, 3-fazowa wersja 2.2kW kosztuje 1000zł brutto.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.