Skocz do zawartości

Płytka ewaluacyjna z procesorem z rdzeniem Cortex-M3


zaquadnik

Pomocna odpowiedź

Obserwuję uważnie to, co dzieje się na forum i zastanawiam się czy byłby ktoś z was zainteresowany mikrokontrolerami z rdzeniem ARM7 lub Cortex. Są do dość wydajne procesorki, które biją na głowę tak przez was ukochane AVRy. Jeśli byłby odzew z waszej strony, chętnie zamieściłbym mój projekt płytki ewaluacyjnej dla procesora z rdzeniem Cortex-M3.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc jakiś czas temu zacząłem intensywnie zajmować się procesorami ARM ale trochę przerażała mnie ich cena. Poszły więc w odstawkę ale myślę że jest to temat ciekawy;)

Jestem zainteresowany ale nie obiecuję że się nimi zajmę nałogowo:)

Czas odkopać materiały nt ARMów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może to trochę nie pasuje do tematu, ale postanowiłem zdradzić kawałek tajemnicy,,,
Co do ARM'ów to już nie długo będzie można stać się właścicielem minimodułów z AT91SAM7 (dzięki diodzie) 😉

Ale więcej ujawnimy 1 czerwca 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

"Może to trochę nie pasuje do tematu":) ale chce tylko powiedzieć, że te minimoduły z AT91SAM7, które Treker ******************, są naprawdę za..biaszcze, używam kilku podobnych; znakomicie nadają się na początek zabawy z ARM-ikami.

Wykropkowałem na razie tajemnica ;p// Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Kurde niezdąrzyłem zobaczyć co było w tych kropkach 😃

No cóż, fajna płytka zaquadnik. Pozostaje ją teraz tylko wypróbować.

Jak patrze na te ceny tych ARM'ów to nie są tanie :S

Link do komentarza
Share on other sites

Ehh, faktycznie w domowych warunkach z płytką będzie ciężko. Do tego mój "ulubiony" FT232RL do lutowania i inne atrakcje... pora zaopatrzyć się w hotair'a 😉

Wielkie dzięki, zaquadnik! I piwko

Link do komentarza
Share on other sites

W przyszłym tygodniu próbuje trawić sam tą płytkę😉

FT232 wcale nie jest taki ciężki do lutowania:) wystarczy trochę pasty i zwykła kolba z cienkim grotem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dałem FT232RL a nie RQ, żeby było prościej przylutować 😋 Hot-air do tego niepotrzebny, kolbówka i dobry topnik wystarczy. Co do cen ARM-ów, warto sprawdzić Kamami, podobno Cortexy można już od 11 zł kupić. Poza tym, zawsze można poprosić ST Microelectronics o próbkę układu.

Link do komentarza
Share on other sites

A no faktycznie, ARM Cortex-M3 za 11 złotych 😮

Też sie przymierzam do takiej płytki, już zakupiłem laminat (30 cm dł. 11 cm szer.) i w sumie moge już to niedługo wytrawić tylko musze jeszcze postarać sie o elementy tej płytki :S

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A macie jakieś materiały na ten temat? Im więcej tym lepiej:)

Google prawdę Ci powie. Szukajcie, a znajdziecie. Co za problem ? Na początek strona ST Microelectronics i User's Manual.

Dla wyjątkowo leniwych obiboków:

STM32_manual.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.