Skocz do zawartości

Linefollower - zasilanie


sofnir

Pomocna odpowiedź

Hej, w poradniku arduino natrafiłem na taką informację:

"Zasilanie silników i Arduino z tego samego źródła zasilania może prowadzić to zawieszania się programu i częstych resetów."

Oglądając konstrukcje robotów na forum widziałem jednak linefollowery, które miały tylko jeden pakiet Li-Pol. W takim razie, czy to oznacza, że jednym źródłem prądu zasilana była logika i silniki? Ja chciałbym wybrać zasilanie do mojego linefollowera. Do tej pory używałem 9V baterii do arduino oraz koszyka na baterie 4xAA do silników, ale szybko zużywam te baterie ze względu na moje ciężkie zmagania z robotem i masę testów, dlatego chciałbym kupić jakiś akumulator. Koszyk z bateriami jest za duży i w tych lepszych linefollowerach nikt czegoś takiego nie stosuje. Bardzo Was proszę o poradę jaki akumulator kupić i czy da się zasilić z jednego źródła i arduino i silniki bo inni tak mają? Myślałem np. o tym, żeby kupić baterię 9V akumulatorek i ładowarkę do niego i zasilać nim i arduino i silniki, ale nie wiem czy tak się da 😃 Wolę najpierw zapytać ekspertów, bo pewnie mnie zjedziecie z góry na dół za moją niewiedzę i złapiecie się za głowę 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz praktycznie wszyscy konstruktorzy linefollowerów używają pakietów litowo polimerowych (li-po). Na początku myślę, że dobry będzie pakiet 2s 500mAh oczywiście z dedykowaną ładowarką. Dosyć tanie i wydajne źródło zasilania a przy tym o wiele mniejsze i lżejsze od koszyczka z bateriami.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz praktycznie wszyscy konstruktorzy linefollowerów używają pakietów litowo polimerowych (li-po). Na początku myślę, że dobry będzie pakiet 2s 500mAh oczywiście z dedykowaną ładowarką. Dosyć tanie i wydajne źródło zasilania a przy tym o wiele mniejsze i lżejsze od koszyczka z bateriami.

Okej, a jak w takim razie zasilić z takiej baterii i arduino i silniki? Bo jak wcześniej wspominałem, czytałem, żeby tego nie robić 🙁 Czyli co, muszę takie dwa pakiety li-po kupić?

Link do komentarza
Share on other sites

Wystarczy jeden. Wcześniej chodziło o to, że 4 połączone baterie to zbyt mało aby zasilić arduino przez wbudowany stabilizator dlatego do tego była używana bateria 9V, która z kolei ma nikłą wydajność prądową i pojemność. Pakiet li-po posiada obie cechy: odpowiednio wysokie napięcie i wystarczającą (z dużym zapasem) wydajność prądową. Przy zasilaniu arduino i silników z tego samego mostka można się pokusić o rozdzielenie mas i połączenie ich w jednym miejscu zaraz obok akumulatora ale to bajka na kiedy indziej. W razie pytań wal wszystkie. Czaisz bazę? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wystarczy jeden. Wcześniej chodziło o to, że 4 połączone baterie to zbyt mało aby zasilić arduino przez wbudowany stabilizator dlatego do tego była używana bateria 9V, która z kolei ma nikłą wydajność prądową i pojemność. Pakiet li-po posiada obie cechy: odpowiednio wysokie napięcie i wystarczającą (z dużym zapasem) wydajność prądową. Przy zasilaniu arduino i silników z tego samego mostka można się pokusić o rozdzielenie mas i połączenie ich w jednym miejscu zaraz obok akumulatora ale to bajka na kiedy indziej. W razie pytań wal wszystkie. Czaisz bazę? 🙂

Tak, czaję bazę 🙂 Wielkie dzięki za odpowiedź 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.