Skocz do zawartości

Urządzenie odtwarzające dźwięki z karty Micro SD


tadziur

Pomocna odpowiedź

Witam szanownych kolegów,

Konstruuje komputer pokładowy do samochodu oparty o Arduino Mega. Jego zadaniem będzie pomiar parametrów z kilku czujników, wyświetlanie podstawowych parametrów na wyświetlaczu LCD z panelem dotykowym (FT800), oraz kilka innych funkcji, ale to nie jest istotne. Wymarzyłem sobie, aby samochód z tym komputerem "przemówił" ludzkim głosem 🙂 zdaję sobe sprawę że zrobienie tego na Atmedze będzie trudne, a w połączeniu z innymi funkcjami nawet bardzo trudne, tym bardziej że nie interesuje mnie kiepskie odtwarzanie 8 bitowe. Chce się podłączyć z tym dźwiękiem na końcówke mocy od radia, a ośmiobitowe dźwięki nie brzmia dobrze. Czy ktoś z was zna albo portafi wykonać układ elektroniczny sterowany w prosty sposób (najlepiej szeregowo, co by za wiele przewodów nie ciągnąć), który będzie odtwarzał dźwięki w dowolnym formacie (najlepiej MP3) z karty pamięci? Potrzebuje układu który bedzie zdolny odtworzyć co najmniej 25 różnych dźwięków, i będzie posiadał możliwość regulacji głośności w sposób cyfrowy (nie chcę żadnych potencjometrów). No i oczywiście musi to działać w dobrej jakości, najlepiej 16 bit 44,1 kHz

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odzew,

Mimo wszystko szukam rozwiązania które będzie już gotowe, i da zadowalającą jakość. Nie czuję się na siłach aby oprogramować odtwarzanie MP3 czy WAV, poza tym tutaj chyba potrzeba wydajniejszego procesora. Próbowałem wykorzystać gotowy projekt dostępny gdzieś na elektrodzie, zbudowaniy w oparciu o jakąś Atmegę i nawet udało się uruchomić odtwarzanie, ale brzmi to tragicznie i do tego szumi i trzaska.

To co przesłał kolega majsterv2 to już trochę przestarzałe rozwiązanie, te scalaki chyba już nie są dostępne

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.