Skocz do zawartości

Wprowadzanie wielu ustawień


kamilj

Pomocna odpowiedź

Czy możecie polecić jakiś wygodny sposób na wprowadzanie wielu ustawień do programu?

Obecnie korzystam z wyświetlacza lcd 16x2 i kilku przycisków, które mają funkcje:

zwiększ, zmniejsz, poprzedni, następny. Ustawienia są typu "Wprowadź wartość x", "Wprowadź wartość z".

Rozważam użycie takiego wyświetlacza http://elty.pl/pl/p/Nextion-3.2-TFT-480x240-resistive-touch-NX4024T032/1645 lub zrobić komunikację przez bluetooh i apki https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.blynk&hl=pl

Link do komentarza
Share on other sites

Drzewo menu jest bardzo wygodnym sposobem na wiele ustawień. Na najwyższym poziomie wybierasz przyciskami np. góra-dół pozycje typu "display", "settings", "communication" itd. Potem na kolejnym niższym poziomie masz już np. "brightness, "contrast" albo "mic.gain", "input.select", "equalizer" itd. Nie wiem co to za urządzenie, ale zwykle da się łatwo pogrupować ustawienia w jakieś sensowne drzewo z gałęziami. Potem tylko wystarczy napisać system menu który sterowany jakąś dużą tablicą przechodzie między poziomami zagłębień, automatycznie wypisuje tytuły pozycji na ekranie i umożliwia edycję wartości liczbowych. Można też skorzystać z jakiegoś gotowego wzorca do tworzenia menu - na pewno takie są w sieci. Na LCD 2x16 spokojnie da się zaprojektować taki interfejs, zrobiłem wiele takich urządzeń mających dziesiątki parametrów. Oprócz góra-dół przydaje się jeszcze Enter - do "wchodzenia" do wybranej pozycji lub zatwierdzania nowej wartości i ESC - do wychodzenia w górę lub z edycji bez zmiany parametru. Czasem przydaje się lewo-prawo do przesuwania kursora między pozycjami dziesiętnymi. Bez tego jesteś skazany na powolną inkrementację i dekrementację liczb i jeśli masz coś zmienić z 2 na 5002 to trzeba mieć dużo cierpliwości.

Przemyśl dokładnie co chcesz ustawiać: każdy parametr musi mieć jakąś swoją nazwę i zakres dopuszczalnych wartości. Pogrupuj to w sensowne zbiory i opisz.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.