Skocz do zawartości

Jakie książki?


peaky

Pomocna odpowiedź

Witam! Od mniej więcej roku programuję w arduino, styczności z elektroniką i programowaniem mam nieco więcej (uczęszczam, a raczej już kończę uczęszczać, do technikum mechatronicznego). Mam już za sobą kilka "projektów" mniejszych lub większych. Chciałbym się przerzucić już z Arduino IDE na jakiś język bardziej... perspektywiczny. Chciałbym zacząć się kształcić w kierunku programowania mikrokontrolerów na własną rękę. Możecie polecić mi jakiś język programowania oraz książki z których mógłbym czerpać wiedzę? Może być coś na zasadzie "programowanie mikrokontrolerów od podstaw". Zauważyłem, że często jak nie rozumiałem w jaki sposób coś funkcjonuje, po prostu to olewałem. Wole nadrobić teraz te luki w wiedzy 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Arduino to w zasadzie C++, więc język już masz. Reszty się dowiesz z not katalogowych, not aplikacyjnych (jak to się tłumaczy?) oraz przykładów. Książki jeśli już nawet będą, to będą przestarzałe. Naucz się korzystać ze źródeł.

Link do komentarza
Share on other sites

W takim razie jak zrobić aplikację komputerową do komunikacji z zaprogramowanym przez siebie urządzeniem na Arduino IDE...?

Wszystko co do tej pory robiłem w arduino było proste jak but, jak układanie klocków. Do wszystkiego były biblioteki, gotowe rozwiązania. Chciałbym jednak bardziej się zgłębić w ten proces programowania. I jak już mam się wziąć za to porządnie, to chciałbym wybrać narzędzie, które nie będzie mnie w przyszłości ograniczało jedynie do programowania mikrokontrolerów. A arduino IDE jest zrobione tak, aby laik mógł szybko ogarnąć czym to się je.

@ps. korzystam głównie ze źródeł

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rzuciłem okiem, także mój błąd. Z góry przyjąłem błędne założenia.

A co do drugiego pytania - coś tam wiem, ale jakbym miał odpowiedzieć tak lub nie, zdecydowanie byłoby to nie. Dlatego chciałbym kupić sobie książkę, dzięki której zrozumiem to wszystko. Tak, wiem - wszystko jest w internecie. Jednak wciąż wolałbym "pochłonąć" książkę, aby zrozumieć podstawy. I moim pytaniem było czy może ktoś polecić jakąś dobrą pozycje?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.