Skocz do zawartości

Intel Galileo, Intel Edison oraz Intel Joule znika z rynku!


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Od kilku lat Intel prowadził prace w nowym dziale jednopłytkowych komputerów. Gigant wprowadził na rynek m.in. Intel Galileo, Edison i Joule.Firma właśnie opublikowała informacje zwane end-of-life. Jak łatwo się domyślić oznacza to stopniowe zaprzestanie produkcji tych układów!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie tylko kwestia Intela. Inni producenci raczej też zrezygnowaliby z produkcji układów widząc, że nie cieszą się one dużą popularnością. Ciekawe, co będzie dalej - albo zupełnie wycofają się z tego rynku, albo pojawi się coś nowego. Może wyciągnięto wnioski, które pozwolą uniknąć niektórych błędów. Już Curie i Genuino 101 było krokiem w dobrą stronę, jak widać oba produkty utrzymały się na rynku 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Inni producenci widząc całkowity brak popularności swoich produktów może by przełamali swoją korpo-kulturę NDA i tajności i opublikowali dokumentację umożliwiającą ich używanie. W przypadku Intela nie liczę na to -- prędzej zbankrutują niż oddadzą choćby strzępek informacji za darmo. Wystarczy zajrzeć do komentarzy pod oryginalnym artykułem na Hackaday żeby się przekonać czemu społeczność niechętnie ich używała.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

deshipu, uważasz, że to jest głównym problemem? Rozumiem, że dla Ciebie, jako doświadczonego programisty dostęp do takich dokumentów byłby przydatny. Jednak jaki procent hobbystów potrzebuje takiej dokumentacji i z niej korzysta? Pytam zupełnie serio, zero ironii, bo zastanawiam się np. ilu użytkowników Arduino UNO zajrzało do dokumentacji AVRa?

Link do komentarza
Share on other sites

Bo widzisz, mimo, że tych niedoświadczonych i zielonych użytkowników jest w społeczności zawsze najwięcej, to nie oni tak naprawdę budują tę społeczność. Ktoś musi wymyślać i robić nowe projekty, ktoś musi pisać biblioteki, ktoś musi pisać tutoriale i kursy. Jasne, możesz zapłacić jakiejś firmie marketingowej żeby zrobiła kilka filmów instruktażowych na youtube, możesz kupić parę reviewerów, żeby robili szum i tak dalej -- ale żeby społeczność "wystartowała", to musisz dbać o zaawansowanych użytkowników, którzy będą robić pracę "na przodku", tam, gdzie najtrudniej. A oni kapryśni są i jak raz i drugi odbiją się od ściany głupoty, to po prostu pójdą do innego projektu.

Do tego masz cały ekosystem produktów wspierających oryginalny produkt. Ludzie projektujący i sprzedający nowe shieldy, znajdujący nowe fajne zastosowania. Bez dokumentacji to jest bardzo trudne, a z opłatami licencyjnymi i NDA dodatkowo bardzo ryzykowne.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak chodzi o brak dokumentacji to zgadzam się z deshipu w 100%. Trochę szkoda, bo platforma była całkiem ciekawa. Gdyby udostępnili więcej informacji, może ktoś znalazłby czas i pokazał fajne projekty na Edisonie - a mając 2 rdzenie z Atoma + jeden 486 w module wielkości karty SD można nieco poszaleć. Komputer potężniejszy niż PC z początku tego wieku, a brak dokumentacji go dobił 🙁

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.