Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #3 - instalacja środowiska ISE Xilinx


Komentator

Pomocna odpowiedź

Na forum Xilinxa znajduje się temat, w którym omawiany jest identyczny problem.
Rozwiązaniem jest ustawienie wartości zmiennej (pola) XILINXD_LICENSE_FILE.
W to pole wpisz ścieżkę do pliku z licencją, następnie kliknij przycisk Set.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

dawno nikt tu nie pisał, ale mam problem z instalacją dzisiaj. Mam płytkę wszystko git, ale mam windows 10 i jak instaluję to nie mam wszystkiego. Mam na myśli o te opcje chociażby w instalatorze. Jak ktoś tu jeszcze żyje to proszę o odpowiedź, to może coś spróbujemy zrobić.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Zrezygnowałem z prób instalacji tej wersji bo po prostu jest to droga przez mękę i na dodatek niby w końcu udało mi się wgrać licencję ale wszelkie próby otwarcia przykładowego projektu czy utworzenia nowego od zera kończą się wyłączaniem środowiska.

Na windows 11 nie udaje się zainstalować tego do końca, zatrzymuje się instalacja na 92-93% i tyle. Po sprawdzeniu na trzech różnych komputerach stwierdzam że nic z tego. Nie wiem jak inni mają, ale wersja 14.7 nie nadaje się wg mnie do użytku - ostatnią próbę przeprowadzę pod Linuxem i dam znać. Szkoda.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@mwwojcik dziękuję za aktualizacje. Daj znać jak pójdzie pod Linuxem i dodam wtedy odpowiednią adnotację w kursie. Na Windows 10 środowisko na pewno działało, bo sam z niego tam korzystałem. Na Windows 11 jeszcze nie próbowałem. Poszukamy jakiegoś rozwiązania.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Treker - dzięki za wsparcie. Dziwna sprawa, bo zainstalowałem na czystym systemie Win10 zupełnie od zera - oczywiście opis wymaga poprawy bo bez podania konkretnej ścieżki do pliku *.lic nie da się przejść dalej - czyli dodać licencji. Proponuję naprawdę poprawić ten opis bo zmarnowałem kupę czasu szukając przyczyny, a jeden zrzut ekranu dodany do kursu załatwiłby sprawę od ręki...

No ale dalej to już schody - środowisko wywala się prz próbie otwarcia projektu, przy rozpoczęciu nowego... strasznie jest u mnie niestabilne a przecież komputer jest raczej na 100% sprawny i nie taki znów stary.

Pod linuxem w ogóle nie da się po zainstalowaniu uruchomić - nie mam już czasu ani siły dalej się z tym męczyć, nie jestem też megaznawcą tego systemu -  chociaż STM32CubeIDE odpaliłem bez kłopotów.

Ostatnia szansa to instalacja tej wersji ISE z maszyną wirtualną - jeśli to nie ruszy to się poddaję. 

Edit: ruszyło, to też pewnie będzie szansa dla Win11 bo przecież co za różnica na czym pójdzie VBox?

Edytowano przez mwwojcik
aktualizacja :)
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, mwwojcik napisał:

Ostatnia szansa to instalacja tej wersji ISE z maszyną wirtualną - jeśli to nie ruszy to się poddaję. 

Edit: ruszyło, to też pewnie będzie szansa dla Win11 bo przecież co za różnica na czym pójdzie VBox?

Tak, powinno działać - właściwie po to powstała ta wersja.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.