Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #3 - instalacja środowiska ISE Xilinx


Komentator

Pomocna odpowiedź

15 godzin temu, asis4 napisał:

Wyczytałam w waszych poprzednich komentarzach, że lepiej jest zainstalować wersję 32-bitową, spróbuję tak zrobić

@asis4 witam na forum 🙂 

Może się udać, powodzenia. Daj znać jak działa.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Witam otóż najnowsza wersja ISE 14.7 dla Win10 to ponad 15GB do ściągnięcia i wymaga odpowiedniego sprzętu bo potrzebuje do działania maszyny wirtualnej wymagającej jakieś 6GB RAM do działania plus to co system gospodarza. Wymagane miejsce na instalację to ok. 24GB. Niestety ale u mnie nie chce zaimportować maszyny do VirtualBox'a, który musi być osobno zainstalowany :(

Link do komentarza
Share on other sites

@nekromatyk94 witam na forum 🙂 Faktycznie niedawno pojawiła się taka wersja, ale poprzednia wersja (bez dopisku Win10) nadal jest dostępne. Kurs omawiał wykorzystanie właśnie tej starszej wersji, więc śmiało możesz z niech skorzystać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, Treker napisał:

@nekromatyk94 witam na forum 🙂 Faktycznie niedawno pojawiła się taka wersja, ale poprzednia wersja (bez dopisku Win10) nadal jest dostępne. Kurs omawiał wykorzystanie właśnie tej starszej wersji, więc śmiało możesz z niech skorzystać 😉

No właśnie nie mogę pobrać starszej bo dostaję błąd, że nie ma już plików na serwerze 😞 Więc jeśli to możliwe proszę o dodani gdzieś do chmury i udostępnienie starszej wersji.

 

Pozdrowionka 🙂

 

Edycja: Otóż jeszcze raz sprawdziłem pobranie starej wersji i poszły wszystkie cztery pliki, Dam znać jutro jak działa.

Edycja 2: cho ISE się uruchomiło w trybie 32bit to nadal w obu wersjach mam błąd, który twierdzi,że nie mam zainstalowanych VC++ mimo, że są i to obie wersje

(32 i 64 bit). Próbowałem reinstalować oraz opcji "Napraw" w instalatorze i nic 😞 Mój OS to Windows 10 Enterprise x64.

Pytanie: Do kursu wystarczy sama płytka czy trzeba coś jeszcze mieć jeśli chodzi o elementy(np. jakieś rezystory czy inny "cusie")??

Edytowano przez nekromatyk94
Zmaina warunków pobrania
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mała aktualizacja propo prób instalacji:

Musiałem przejść prze jedną rzecz na linux. Wybór padł na Fedora Rawhide(distro ciągłe). Co prawda trzeba było spędzić kilka minut aby uruchomić instalator ale wsytarczyło zainstalować paczkę "ncurses-compat-libs"(taka nazwa w Fedorze w innych dydtrybcjach mo Na razie wybrałem kurs z netu oparty oże byc nieco inna!!!) i działa jak złoto chcoc wystąpił jeszcze jakiś błąd ze sterownikiem kabla ale jeszcze zobaczę. Ale na razie zobaczę jak mi dojdzie inna płytka pod środowisko Quartus Prime od intela a dokładniej Maximator na układzie firmy Altera.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 24.05.2020 o 11:00, nekromatyk94 napisał:

układzie firmy Altera.

W sumie to już jest Intel 🙂

Quartus śmiga na Linuxie i Windowsie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.05.2020 o 15:48, nekromatyk94 napisał:

Pytanie: Do kursu wystarczy sama płytka czy trzeba coś jeszcze mieć jeśli chodzi o elementy(np. jakieś rezystory czy inny "cusie")??

@nekromatyk94 do wykonania ćwiczeń z tego kursu potrzebna jest tylko płytka - nic więcej tam nie podłączamy do zestawu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam problem z zainstalowanie ISE Design. Teraz trochę to inaczej wygląda, jest osobna wersja 14.7 dla Windows 10, a po zainstalowaniu tego co jest dostępne wszystko otwiera mi się w wirtualnej maszynie. Mam Xiling Platform Studio, Xiling Software Development kit, Analyzer, Project Navigator, iMPACT. Zastanawiałam się czy nie zainstalować wersji 14.6 dla wszystkich platform, czy wtedy można by korzystać bez VM?

Edytowano przez monsiw
nieaktualne pytanie
Link do komentarza
Share on other sites

@monsiw witam na forum 🙂 Tak, jest osobna wersja dla W10, ale można też korzystać z tej bez tego dopisku - zobaczy dosłownie kilka postów wyżej: https://forbot.pl/forum/topic/10388-kurs-fpga-3-instalacja-srodowiska-ise-xilinx/?do=findComment&comment=148581 Takie rozwiązanie powinno nadal działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

 

Mam Problem z instalacją ISE - pobrałem wersję dla win10 - ponad 14 Gb, podczas instalacji - na początku instalacji otrzymuję komunikat o niedozwolonej operacji i instalacja zostaje zatrzymana / proszę o pomoc albo sugestie co zrobić by zainstalować to środowisko ...

 

1629350816_ISEbd.thumb.png.06d7d1c5719dbb3a3802fc45ca1105f9.png

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, instalacja oprogramowania nie powiodła się w dwóch ważnych miejscach:

1. Po podłączeniu płytki Windows robił wrażenie jakby ją rozpoznał, aktualizacji sterowników nie chciał, ale wśród urządzeń nie pokazywał nazwy płytki.

2. Po wejściu na stronę Xilinx pojawia się inny układ niż na widoku "Kurs_FPGA_3_4b-650x429.png" i nie widać napisu Webpack, ale numer wersji jest zgodny. Jednak nie zgodna jest długość pliku (około 15GB) oraz jego nazwa. Ich wyszukiwarka po wpisaniu 'webpack' przekierowuje jednak w to samo miejsce. Po ściągnięciu i rozpakowaniu, przy próbie instalacji też nie dostrzegliśmy napisu 'webpack'. Wygląda jak jakiś inny program. Instalator dopytuje się o plik dla maszyny wirtualnej i zgłasza błąd: blad.thumb.jpg.52227e3170f444341ba2bea86de1959c.jpg

Plik, do którego pokierowały obie drogi ma nazwę "Xilinx_ISE_14.7_Win10_14.7_VM_0213_1" i rozmiar 16 664 980 438 bajtów (przed rozpakowaniem). Próba instalacji odbyła się na komputerze 'HP ProDesk 600 G4' (8GB RAM) z 'Windows 10 Enterprise' aktualnym i ponad 45GB wolnego miejsca na dysku. Jeśli ściągnął się inny plik, to brak pomysłu, jak trafić na właściwy. Płytka po podłączeniu do komputera wygląda ładnie, cyfry przesypują się a punkt świetlny wędruje po LEDach. Tylko programu narzędziowego nadal brak... Może coś podpowiecie.

Pozdrawiam

Tomasz

  

Link do komentarza
Share on other sites

27 minut temu, MrX napisał:

Witam, instalacja oprogramowania nie powiodła się w dwóch ważnych miejscach:

1. Po podłączeniu płytki Windows robił wrażenie jakby ją rozpoznał, aktualizacji sterowników nie chciał, ale wśród urządzeń nie pokazywał nazwy płytki.

2. Po wejściu na stronę Xilinx pojawia się inny układ niż na widoku "Kurs_FPGA_3_4b-650x429.png" i nie widać napisu Webpack, ale numer wersji jest zgodny. Jednak nie zgodna jest długość pliku (około 15GB) oraz jego nazwa. Ich wyszukiwarka po wpisaniu 'webpack' przekierowuje jednak w to samo miejsce. Po ściągnięciu i rozpakowaniu, przy próbie instalacji też nie dostrzegliśmy napisu 'webpack'. Wygląda jak jakiś inny program. Instalator dopytuje się o plik dla maszyny wirtualnej i zgłasza błąd: blad.thumb.jpg.52227e3170f444341ba2bea86de1959c.jpg

Plik, do którego pokierowały obie drogi ma nazwę "Xilinx_ISE_14.7_Win10_14.7_VM_0213_1" i rozmiar 16 664 980 438 bajtów (przed rozpakowaniem). Próba instalacji odbyła się na komputerze 'HP ProDesk 600 G4' (8GB RAM) z 'Windows 10 Enterprise' aktualnym i ponad 45GB wolnego miejsca na dysku. Jeśli ściągnął się inny plik, to brak pomysłu, jak trafić na właściwy. Płytka po podłączeniu do komputera wygląda ładnie, cyfry przesypują się a punkt świetlny wędruje po LEDach. Tylko programu narzędziowego nadal brak... Może coś podpowiecie.

Pozdrawiam

Tomasz

  

Cześć,

po komunikacie błędu wnoszę, że próbowałeś zainstalować wersję "ISE 14.7" dla maszyny wirtualnej "VirtualBox". Aby ta instalacja się powiodła musisz najpierw pobrać z sieci program "Oracle VirtualBox" i poprawnie go zainstalować  na swoim komputerze - tutaj link do instalatora:

https://www.oracle.com/emea/virtualization/solutions/try-oracle-vm-virtualbox/?source=:ad:pas:go:dg:a_emea:71700000086137871-58700007342953529-p65812744140:RC_WWMK201210P00009C0001:&SC=:ad:pas:go:dg:a_emea::RC_WWMK201210P00009C0001::&gclid=CjwKCAjwuYWSBhByEiwAKd_n_op3i16J8xde-ciWjNUG4eVDYgRr32TJgLuGBSSuNl0eUWmMrz-AOBoCoIoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Dopiero jak "VirtualBox" będzie poprawnie zainstalowany na twoim komputerze, możesz uruchomić instalator "ISE 14.7". Istniej jeszcze druga opcja, pobrać starszy plik instalatora "ISE 14.7" (nie dla maszyny wirtualnej) ze strony firmy Xilinx (jeden link poniżej do wersji 14.7 niż ten z opisem Windows10). Wtedy trzeba albo zastosować mały hackz bibliotekami DLL, aby wersja 64-bitowa działała poprawnie w Windows10, albo używać wersji 32-bitowe ISE.

Skoro już pobrałeś ten duży instalator dla wersji z maszyną wirtualną, to ja wybrałbym raczej opcje instalacji programu "VirtualBox", szczególnie, że jest to wersja zalecana przez firmę Xilinx (lub już raczej AMD).

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam a ja mam taki problem juz przy samej końcówce instalacji , chodzi mianowicie o licencje bo gdy próbuje kliknąc w przycisk "load license " to program się wyłącz pomimo tego,że pobrałam licencję - nie wiem co robić jest jakiś inny sposób by wprowadzić licencję w sensie ten pik co przyszedł mi na maila ?

per3.PNG

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.