Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #3 - instalacja środowiska ISE Xilinx


Komentator

Pomocna odpowiedź

Dnia 22.08.2018 o 00:26, payong napisał:

@Treker

Zainstalowałem "nową" wersję dla Win10. Jest to maszyna wirtualna co może być całkiem ciekawe ale obsługuje tylko układy Spartan 6 (zgodnie z opisem na stronie producenta - to jest to "prawie" takie same jak pisałem powyżej). Jeśli się mylę proszę o korektę.

Musiałem odinstalować i teraz instaluję "starą"wersje zgodną z opisaną w kursie.

 

Właśnie zakupiłem układ, i instalacja mnie trochę przystawia. Instalacja obecnej wersji wygląda zupełnie inaczej niż w kursie. Są rozmaite problemy z virtual boxem. Czy będzie lepiej z wersją z 2013? 

Link do komentarza
Share on other sites

@AndyPity witam na forum 🙂

Polecam używać konkretnie tej wersji, która używana jest w kursie. Stosunkowo niedawno sprawdzałem temat i nie było z tym żadnych problemów. Czy na pewno instalujesz dokładnie to środowisko, które jest zalecane w kursie?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

@AndyPity witam na forum 🙂

Polecam używać konkretnie tej wersji, która używana jest w kursie. Stosunkowo niedawno sprawdzałem temat i nie było z tym żadnych problemów. Czy na pewno instalujesz dokładnie to środowisko, które jest zalecane w kursie?

Cześć,

według mojej wiedzy aktualnie żadna wersja ISE (14.7) nie działa poprawnie w Windows 10 (64 bit). Poprzednia wersja ISE 14.7 ta bez maszyny virtualnej działała OK w momencie pisania kursu Forbota. Od kilku miesięcy po wczytaniu update dla Windows 10 przestał całkowicie działać symulator.  Sama synteza działa (zarówno dla Spartana3 jak i 6), ale tylko w wersji 32-bit (odpalasz 32-bitową wersję Project Navigatora). Polecam instalację Linuksa (np. Mint czy Debian) tam ISE działa OK. Alternatywa to używanie Linuksa na maszynie wirtualnej i instalacja ISE na tej maszynie.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@AndyPity, dodam tylko do tego co napisał @FlyingDutch, że ja korzystałem z ISE 14.7 na Windowsie 10 i działało bez problemu na tyle by przejść cały kurs. A skończyłem niedawno, w zeszłym tygodniu. Być może jakieś inne opcje nie działają, o których istnieniu jeszcze nie wiem i wykraczają poza ten kurs 😉 Jeśli coś takiego miał na myśli kolega wyżej to możliwe, że tak jest.

Tylko z zastrzeżeniem, że wersja 32-bitowa (jak wspomniane w poście wyżej). Dla 64 był problem, że zamykało się środowisko, np. przy tworzeniu modułu VHDL.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Hej, nie sądziłem że na samym początku odbiję się od ściany w tak głupiej kwestii - u mnie po wejściu w wymieniony w kursie link do pobrania środowiska Xilinx ISE Webpack, nie pokazują się kompletnie żadne karty. Co więcej, chcąc pobrać plik trochę inną drogą, a mianowicie klikając w link tutaj: https://www.xilinx.com/products/design-tools/ise-design-suite/ise-webpack.html, owszem, pojawiają się karty, natomiast nie ma interesującej mnie zakładki, czyli ISE. Fakt bycia zalogowanym bądź nie, nic nie zmienia. Ktoś wie o co chodzi?

Link do komentarza
Share on other sites

42 minuty temu, Katurbo napisał:

Hej, nie sądziłem że na samym początku odbiję się od ściany w tak głupiej kwestii - u mnie po wejściu w wymieniony w kursie link do pobrania środowiska Xilinx ISE Webpack, nie pokazują się kompletnie żadne karty. Co więcej, chcąc pobrać plik trochę inną drogą, a mianowicie klikając w link tutaj: https://www.xilinx.com/products/design-tools/ise-design-suite/ise-webpack.html, owszem, pojawiają się karty, natomiast nie ma interesującej mnie zakładki, czyli ISE. Fakt bycia zalogowanym bądź nie, nic nie zmienia. Ktoś wie o co chodzi?

A tego linku próbowałeś:

https://www.xilinx.com/support/download/index.html/content/xilinx/en/downloadNav/vivado-design-tools/archive-ise.html

Pozdrawiam

Dnia 23.08.2019 o 20:26, Bhoy67 napisał:

@AndyPity, dodam tylko do tego co napisał @FlyingDutch, że ja korzystałem z ISE 14.7 na Windowsie 10 i działało bez problemu na tyle by przejść cały kurs. A skończyłem niedawno, w zeszłym tygodniu. Być może jakieś inne opcje nie działają, o których istnieniu jeszcze nie wiem i wykraczają poza ten kurs 😉 Jeśli coś takiego miał na myśli kolega wyżej to możliwe, że tak jest.

Tylko z zastrzeżeniem, że wersja 32-bitowa (jak wspomniane w poście wyżej). Dla 64 był problem, że zamykało się środowisko, np. przy tworzeniu modułu VHDL.

Dokładnie tak, nie działa symulator od jakiegoś czasu, ale bez tej opcji można przejść kurs Forbota 😉

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 24.09.2019 o 00:49, tomek555 napisał:

@Elvis, a jak się sprawa ze sterownikami? Jest to złożona kwestia? Czy instalacja podobnie jak w win?

Cześć,

w większości nowych wersji dystrybucji Linux'a sterowniki są już wkompilowane w jądro sytemu i nie trzeba ich  instalować (w przeciwieństwie do systemu Windows).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@stefan5000 witam na forum 🙂

Czy próbowałeś korzystać z porad umieszczonych w kursie lub tych, które pojawiły się już w komentarzach? W skrócie trzeba uruchamiać wersję 32-bitową środowiska i wszystko powinno wtedy działać poprawnie (również na wersji W10 64 bit) 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum to chciałbym się ze wszystkimi ciepło przywitać ! 🙂 
Chciałbym się podzielić  rozwiązaniem na które ciężko było znaleźć odpowiedź w internecie dotyczące problemu z instalacją Xilinx ISE na macach z Windowsem 10 zainstalowanym na Bootcampie. Przy instalacji wyskakuje komunikat błędu (virtualization is not enabled in bios) wskazujący na brak włączonej VT w BIOSie (którego notabene na macach oczywiście nie ma). W celu rozwiązania tego problemu należy zbootować komputer do macOS i następnie wejść w Preferencje systemowe -> dysk startowy -> wybrać BOOTCAMP Windows i kliknąć restart. Komputer odpali się na Windowsie z włączoną wirtualizacją i można kontynuować instalacje. Z niewiadomych mi przyczyn przy bootowaniu Windowsa standardowo (trzymając klawisz Option przy rozruchu i wybierając system) wirtualizacja jest wyłączona co uniemożliwia instalacje Xilinx ISE.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda jeżeli miał podobny problem i nie mógł znaleźć odpowiedzi 🙂 

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@damian49841 również serdecznie witam na forum 🙂

Fajnie że podzieliłeś się tym rozwiązaniem. Nie jest to popularny problem (sam zresztą zauważyłeś szukając odpowiedzi), ale jest szansa że ktoś będzie szukał podobnego rozwiązania. Powodzenia w realizacji kursu! 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 22.08.2018 o 00:26, payong napisał:

@Treker

Zainstalowałem "nową" wersję dla Win10. Jest to maszyna wirtualna co może być całkiem ciekawe ale obsługuje tylko układy Spartan 6 (zgodnie z opisem na stronie producenta - to jest to "prawie" takie same jak pisałem powyżej). Jeśli się mylę proszę o korektę.

Musiałem odinstalować i teraz instaluję "starą"wersje zgodną z opisaną w kursie.

 

Czy mogę wiedzieć gdzie znalazłeś starą wersję?

 

Dzień dobry, obecna aktualizacja pozwala na instalację oprogramowania na Windows 10 jedynie na maszynie wirtualnej. Czy jest może dostępny sterownik, który działałby na tej maszynie? Jeśli nie, to czy jest możliwość, by zainstalować starą wersję programu na Windows 10?

Edit: Wyczytałam w waszych poprzednich komentarzach, że lepiej jest zainstalować wersję 32-bitową, spróbuję tak zrobić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.