Skocz do zawartości

Raspberry Pi vs Arduino - którą platformę wybrać?


Komentator

Pomocna odpowiedź

@damix00 do takiego zastosowania pewnie najlepiej wykorzystać Arduino. Jeśli zasilisz je z jakiegoś zasilacza tonie powinno być problemów. Będzie działało cały czas 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Moim zdaniem Arduino jest dla kogoś kto buduje różne układy i chce je zostawić, przenieść na płytkę drukową. Projekty, które pełnią określoną funkcję. Wtedy koszt pojedyńczego projektu jest nie wielki, testujem sobie na Arduino i pozniej caly projekt przenosimy. Mikrokontroler pojedyńczy nie jest drogi. 

Malina działa jako cały komputer, do każdego osobnego projektu potrzebne są osobne maliny. Szkoda używać maliny na projekty które nie wykorzystują jej potencjału. To jak polować na muchy z czołgiem. 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Arduino, może się mylę i mam złe wyobrażenia na temat Arduino i Raspberry Pi. 

Link do komentarza
Share on other sites

@Vojtek1986 witam na forum 🙂

Myślę, że dobrze myślisz. Ja zaczynałem z programowaniem mikrokontrolerów na początku szkoły średniej - programowanie AVRów było całkiem sporym wyzwaniem, ale i tak są to bardzo proste urządzenia. Myślę, że Raspberry nie byłbym wtedy w stanie użyć. Więc mikrokontrolery, a szczególnie tak bajecznie proste jak Arduino ze swoim środowiskiem są dobre na start.

Pierwszą styczność z RPi miałem, jak potrzebowałem zrobić projekt, który przetwarza obraz. Więc do twojego opisu bym dorzucił, że takie płytki są przydatne gdy potrzebujesz podpiąć bardziej zaawansowane układy peryferyjne, które co prawda da się podłączyć czy do Arduino lub innego mikrokontrolera czy FPGA ale są trudne w użyciu.

Wadą RPI jest na pewno system operacyjny, choć na wielu mikrokontrolerach pojawia się RTOS tylko złożoność tego drugiego jest zdecydowanie mniejsza i ciężej coś zepsuć 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jako początkujący zaczołem od arduino😀 uczę się języka c++, szkoda że na Forbocie nic nie znalazłem🙁

Kurs arduino mi pomaga🙂 Dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zestaw startowy Arduino kupiłem tak z czystej ciekawości. Dawno temu bawiłem się zestawami Młody Elektronik zakupywanymi w Składnicach Harcerskich. No i wpadłem z tym Arduino jak g... w wentylator. Od dwóch tygodni czytam literaturę, oglądam masę filmów i robię proste eksperymenty z tym zestawem. Cieszę się z tego jak dziecko. Teraz jak już znalazłem stronę Forbota, to będę sobie kupował kolejne zestawy tak jak kiedyś Młode Elektroniki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.