Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #3 - obudowa, radiatory, kamera


Komentator

Pomocna odpowiedź

@artur01 witam na forum 🙂 Tak, nadal nad tym pracujemy, bo porządna aktualizacja takiego kursu to setki roboczogodzin. Podczas aktualizacji kursu wymieniamy na raz wszystkie artykuły. Na dniach wypuszczamy aktualizację naszego kursu elektroniki (poziom II), na którego odświeżenie poświęciliśmy ponad 300 godzin. Gdy tylko zakończymy ten projekt to będziemy mogli w pełni skupić się na dokończeniu odświeżania kursu Raspberry Pi. Oczywiście rozumiem jednak, że mogłeś napotkać jakieś problemy - przepraszam za niedogodności.

Zachęcam jednak, aby w takich przypadkach zadawać pytanie na forum. Cały czas tu jesteśmy i chętnie podpowiemy jak rozwiązać problem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czy z tak pękniętą przednią częścią obudowy da się jeszcze coś zrobić? Według mnie jest ona trochę niedopasowana, układ wyjściowy gniazd jest inny niż na zdjęciach, więc trzeba się namęczyć z przednią ścianką i takie są tego efekty... 
obud.thumb.jpg.b24494ba2711032baed493019eafba04.jpgobud.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@demonn witam na forum 🙂 Faktycznie układ złącz jest inny na zdjęciach, bo zmienił się układ złącz na RPi, ale obudowa jest do tego dopasowana - nie powinno być żadnych problemów. Różne usterki się zdarzały, ale chyba jeszcze nikt nie zgłaszał połamania tej ścianki - nie ma jednak żadnego problemu, wyślij przez formularz kontaktowy dane do wysyłki (kurier lub paczkomat) - wyślemy za darmo nową ściankę. Pamiętaj tylko, aby podczas kolejnego składania obudowy robić to w tej kolejności, która opisana jest w kursie. Nie dokręcaj też od razu zbyt mocno śrubek, które trzymają RPi do podstawy. Warto je finalnie dokręcić dopiero, gdy cała obudowa jest złożona i płytka ułoży się odpowiednio w obudowie.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

 

wczoraj zakupiłem zestaw edukacyjny..Pi4 2 Gb, i juz podczas budowania obudowy jest problem. Lewa wypustka klapki jest szersza niż wycięcie w obudowie przez co nie ma możliwości zamknąć klapki (jakieś rady?) . Podobnie w dalszym kroku, wsadziłem dołączoną kartę SD by przeczyć komunikat ze wersja na niej jest nie kompatybilna z zamówionym zestawem. 

Link do komentarza
Share on other sites

@PiotrKokosowy witam serdecznie 🙂  Przepraszam, że później odpisuję. 

Dnia 16.04.2022 o 18:01, PiotrKokosowy napisał:

Lewa wypustka klapki jest szersza niż wycięcie w obudowie

A prawa pasuje? One są zaprojektowane symetrycznie, jedyna opcja to błąd na produkcji. Mógłbyś zrobić zdjęcie?

Dnia 16.04.2022 o 18:01, PiotrKokosowy napisał:

wsadziłem dołączoną kartę SD by przeczyć komunikat ze wersja na niej jest nie kompatybilna z zamówionym zestawem.

Jeżeli masz możliwość wgrania systemu Imagerem to będzie to najszybsza opcja. W Botlandzie sprawdzają karty, ale może coś poszło nie tak. Jeżeli nie masz innej opcji instalacji to napisz proszę na adres reklamacje@botland.com.pl w tej sprawie.

Link do komentarza
Share on other sites

 

Cytat

A prawa pasuje? One są zaprojektowane symetrycznie, jedyna opcja to błąd na produkcji. Mógłbyś zrobić zdjęcie?

Dokładnie, jedna jest ok, druga za szeroka. Dodałem foto. Najłatwiej będzie sobie spiłować plastik..

Cytat

Jeżeli masz możliwość wgrania systemu Imagerem to będzie to najszybsza opcja. 

Zrobiłem tak. Co ciekawe, wyświetlił się komunikat że będzie bootował za 5 sekund i wszystko padło, zainstalowałem lite...tak samo  ...jeszcze raz pełną wersję..i zainstalowało normalnie... Dziwne rzeczy się dzieją a jeszcze dobrze nie rozpocząłem :) 

 

IMG_20220419_140843.jpg

IMG_20220419_140832.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@PiotrKokosowy wiesz co, możliwe że z tą obudową coś jest przekoszone. Spróbuj poluzować śrubki, złożyć całość, zamknąć i dopiero po otworzeniu dokręcić, jest to na tyle minimalny odstęp że możliwe że płytka jest przesunięta o 0,5mm i powoduje naprężenie.

Pewnie pobierasz wersje bullseye, która wyszła w kwietniu, pewnie jest z nią jeszcze trochę komplikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

@Tymoteus z informacji, które posiadam wynika, że radiatory powinny tam być. Nie są na szczęście niezbędne, więc zgłoś sprawę do Botlandu, ale w między czasie możesz spokojnie korzystać z płytki 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.