Skocz do zawartości

Spadek napięcia w silnikach DC


Focus

Pomocna odpowiedź

Oczywiście znowu mój błąd, nie zwróciłem uwagi, że mam notę katalogową dla LD298 (a nie LD293) i potem już mi to w głowie zostało. Czyli zamiast 4.9V jest 3.6V -- w sumie nie tak różowo. Wydaje mi się, że przyjmowanie wartości typowych, a nie najgorszych, to jest trochę nadmiar optymizmu. W końcu nie wiesz co ci się trafi.

W praktyce, przy zasilaniu takiego robota ogniwem LiPo, napięcie spada ci do 0-2V...

W przypadku L298N total drop przy 1A i 42V to 3.2V a nie 5V. Zapomniałęś dodać że zalezy od pradu jaki przepływa przez układ i tak dla 0.8A i 42V wynosi ok 2.4V.

Dobrze wiesz że kupuje się zawsze mostek z zapasem, gdyż silnik tylko chwilowo ma duży pobór energii.

Mostek ten jest używany przez Spark i innych producentów gotowych mostków dla amatorów a zwłaszcza modelarzy.

Link do komentarza
Share on other sites

W nocie katalogowej, którą ja znalazłem, stoi 4.9V MAX przy 2A (http://www.st.com/resource/en/datasheet/l298.pdf) -- być może ty masz inną. Nie wiem kto to jest Spark, ale miliony much nie mogą się mylić.

w tabeli masz przy 1A 3.2 V.

Popatrz na wykres

Figure 1 : Typical Saturation Voltage vs. Output Current.

Total Drop VcSat = Source Saturation Voltage VcSat(H) + Sink Saturation Voltage VcSat(L)

W przypadku 0.8A jest łącznie 2.4V.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niestety kolega nie napisał ile prądu jego silniki pobierają, więc pozostaje założyć najgorsze. Oczywiście cała ta dyskusja nie ma tej chwili sensu, bo autor posta używa innego czipu.

Tak, wyszedł off-topic.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.