Skocz do zawartości

Podłączenie 5 servo


gomoter

Pomocna odpowiedź

Nie, nie musisz dla każdego serwa wstawiać osobnej baterii i stabilizatora tak jak nie musisz do każdego żyrandola w domu mieć osobnej elektrowni. Wystarczy jedno porządne zasilanie (raczej akumulator, szkoda pieniędzy na baterie). Jeśli użyjesz źródła od razu dopasowanego do napięcia serwa (4.5-6V) to nawet nie potrzebujesz stabilizatora. Przykładem może być zestaw 4 lub 5 sztuk akumulatorków NiMH wielkości AA lub akumulator ołowiowy tzw. żelowy 6V. "Wyższe" źródła np. popularne akumulatory litowo-polimerowe 7.2V lub 12.6V albo akumulatory ołowiowe 12V zniszczą serwo podłączone wprost i dlatego musisz wtedy użyć stabilizatora. I znów - wystarczy jeden odpowiednio silny.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

a jeśli podłączę baterię 9 V ze stabilizatorem to zasilania tych serv i te serwa będą obciążone to układ będzie prawidłowo działał ? bo niektóre serwa pod obciążeniem pobierać duży prąd

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy wspomniałem gdzieś baterię 9V? Napisałem przecież: "porządne zasilanie.. zestaw 4 lub 5 sztuk akumulatorków NiMH wielkości AA lub akumulator ołowiowy tzw. żelowy 6V".

O zabawkowej baterii 9V (jeśli myślisz o wielkości 6F22) w przypadku jakichkolwiek silników które coś robią sensownego - zapomnij. Twoje 5 serw - jeśli tylko nie będą kręcić na pusto, mogą potrzebować do 100x silniejszego źródła. Nie "trochę mocniejszej baterii" tylko bardzo dobrego akumulatora lub dużego zasilacza np. 5V/10A. Wiele zależy od tego jak są duże i co im każesz robić. Przecież mocy mechanicznej nie zrobisz z powietrza (chyba że sprężonego 🙂 , ale to wtedy pneumatyka). Potrzebujesz do tego prądu, dużo prądu.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.