Skocz do zawartości

Odpowiedni mostek H


Mihau

Pomocna odpowiedź

Jaki polecalibyście mostek H dla silnika 6V, prąd przy biegu wolnym 120mA, zwarcia 1.6A?

Ma być pojedynczy, najlepiej nie-SMD i miło by było, gdyby miał diody wbudowane.

Myślałem o TC4424, ale nie znam za dobrze mostków H więc proszę o radę 😉 I przy tych mostkach potrzebne są diody?, Bo w nocie nie mogę się niczego dopatrzyć, a jest niby ESD protection 4kV. Tylko pytanie, czy to się liczy.

I jeszcze jedno, czy sterowanie tymi mostkami mogłoby się odbywać przez tranzystory NPN, sterowane przez procek, bo chciałem silniki zasilać 6V, a w nocie jest ograniczenie zasilania silników do U logiki + 0.3V.

Dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

I jeszcze jedno, czy sterowanie tymi mostkami mogłoby się odbywać przez tranzystory NPN, sterowane przez procek, bo chciałem silniki zasilać 6V, a w nocie jest ograniczenie zasilania silników do U logiki + 0.3V.

Nie wiem gdzie to wyczytałęś bo ja tego w nocie katalogowej nie widzę, ale pewnie chodzi o to, że silniki nie mogą być zasilane napięciem niższym niż logika układu.

Mam nadzie, że zauwazyłeś że ten układ (TC4424) to Half-Bridge czyli do sterowania silnikiem potrzebujesz dwuch takich układów.

Bo w nocie nie mogę się niczego dopatrzyć, a jest niby ESD protection 4kV

W ochronie ESD chodzi o to żeby ładunek elektrostatyczny który masz na palcach lub lutownicy nie "zabił" układu w trakcie lutowania/obmacywania go.

Może L298 będzie odpowiedni? Jest to podwójny mostek H z prądem maksymalnym 4A.

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/L/2/9/8/L298.shtml

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzie, że zauwazyłeś że ten układ (TC4424) to Half-Bridge czyli do sterowania silnikiem potrzebujesz dwuch takich układów.

Ten mostek jest dual half bridge, więc jeden scalaczek w DIP8 steruje silnikiem(pełny mostek H). Zasilanie tego układu podłącza się takie jak zasilanie silników od 4,5 do 18V, a wejścia są w technologii TTL więc nie ma z tym problemu. Układ nie posiada diód zabezpieczających, więc wypadałoby je dodać. Użyłem tych mostków w Psotku2 i do chwili obecnej spisują się wyśmienicie 😅 .

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki.

nes86, masz rację, z tym +0,3V to mi się pomyliło, chodzi o to że sygnały sterujące mogą być o tyle wyższe do napięcia zasilania(chyba).

Jeszcze raz dzięki zdecuduję się na te.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.