Skocz do zawartości

Silnik do wentylatora sufitowego


x21

Pomocna odpowiedź

Witam, mam może trochę nietypowe pytanie, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zbudowanie własnego wentylatora sufitowego, problem jest silnik wie ktoś może gdzie mogę dostać silnik który podała takiemu zadaniu? Silnik musi być jak najbardziej płaski żeby konstrukcja nie odstawała zbyt dużo od sufitu. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Podałem mało danych bo jak na razie to projekt głównie teoretyczny, przed rozważaniem już konkretnych danych chciałem się właśnie dowiedzieć nieco o silnikach , czy może jakaś firma produkuje dosyć płaskie silniki, czy może można odzyskać takowy z części zamiennych do jakiegoś urządzenia. Na te chwilę myślę o konstrukcji podobnej do tych sklepowych jakieś 3-4 łopatki o długości ok 70cm, wykonane z cienkiej uformowanej sklejki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zakładająć, że cała konstrukcja bedzie stosunkowo lekka, to silnik nie musi być jakoś bardzo mocny i wystarczyłoby go w sumie odzyskać właśnie z jakiego innego urządzenia, kupionego "po taniości". Co do kupna silnika od jakiejś firmy, to nie jestem przekonany co do tego, czy byłoby to opłacalne, no chyba, że stać Cię na jakieś konkretniejsze wydatki. Wydaje mi się też, że silnik wcale nie musi być jakoś bardzo płaski, skoro takie silniki i tak są małe same w sobie, co widać szczególnie po gotowych wentylatorach sufitowych, które kupić można w sklepie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.