Skocz do zawartości

Czy tą "zabawkową" ładowarką da się naładować Li-po 2S ?


EasyPeasy_

Pomocna odpowiedź

Czy tym "cackiem" -> http://allegro.pl/ladowarka-micro-usb-1000ma-na-li-pol-1s-3-7v-t-i6963416854.html da się w jakiś sposób naładować dwie cele Li-Pol'i? Da się jakoś rozdzielić cele w pakiecie 2S i później jest ze sobą ponownie połączyć 🙂 ? Chociaż pewnie ładując osobno cele ciężko będzie uzyskać na nich równe napięcia, ale zapytam choćby z ciekawości.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie musisz rozłączać cel w pakiecie szeregowym, by ładować je osobno. Wystarczy wyprowadzić potrzebne kabelki na złącze "balancera". Tak właśnie są robione pakiety LiPol.

"ładując osobno cele ciężko będzie uzyskać na nich równe napięcia"

Skąd taki wniosek, czyżby ta ładowarka działała losowo i za każdym razem kończyła przy innym napięciu?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie musisz rozłączać cel w pakiecie szeregowym, by ładować je osobno. Wystarczy wyprowadzić potrzebne kabelki na złącze "balancera". Tak właśnie są robione pakiety LiPol.

"ładując osobno cele ciężko będzie uzyskać na nich równe napięcia"

Skąd taki wniosek, czyżby ta ładowarka działała losowo i za każdym razem kończyła przy innym napięciu?

Któż to może wiedzieć, zostaje jeszcze kwestia jak szybko będzie się ładował 1 cela 1.3Ah, chyba, że kupię sobie dwie takie ładowarki i będę ładował dwa jednocześnie z dwóch portów USB, tyle, że mam jeden powerbank, a czy bezpiecznie takie cudo do laptopa podłączać skoro i tak wydajność prądowa portu USB to 500mA 😋

W zasadzie to chciałem zainwestować w tą ładowarkę: http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-80w-li-pol-li-fe-ni-mh-i6949622157.html

Ale z drugiej strony jakby przyoszczędził na tym i zaoszczędził te 85 zł to mógłbym zrobić sobie własny projekt shielda dla Arduino z osobnym zasilaniem serw i ją wytrawić i pewnie o wiele więcej bym się nauczył i dużo lepiej by to się prezentowało na obronie.

Link do komentarza
Share on other sites

Może jednak zainwestuj w ładowarkę - w sumie wyjdzie taniej niż nowy laptop.

Oczywiście możesz ładować każdą celę oddzielnie, ale pomysł łatowania obu na raz jest nieco... nienajlepszy.

Zastanów się chwilę - czy Twoim zdaniem porty USB są jakoś ze sobą połączone, czy mają pełną izolację? Jak już się namyślisz, to sam dojdziesz do tego co się stanie jak podłączysz oba akumulatory jednocześnie.

Przy okazji - wydajność USB to raptem 100mA. Aby pobrac 500mA ładowarka musiałaby przejść enumerację i wynegocjować więcej. Inna sprawa, że wiele hostów da i 2A bez dbania o standardy - ale lepiej na tym nie polegać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może jednak zainwestuj w ładowarkę - w sumie wyjdzie taniej niż nowy laptop.

No, ale ja miałem na myśli, żeby kupić dwie te ładowarki do jednej jedna cela, i zasilanie jednej z portu USB powerbanka, druga cela do drugiej ładowarki i zasilanie drugiej z portu USB laptopa, ale raczej bałbym się podłączyć to do laptopa. A nie, że dwie ładowarki zasilać z portu USB w tym samym laptopie.

Znalazłem jeszcze te same ładowarki tyle, że z wejściem microUSB -> http://allegro.pl/ladowarka-1a-li-ion-li-pol-tp4056-zas-microusb-zab-i6686997727.html , mam dwie ładowarki na microUSB, jedna 5V 0.85A, druga 5V 2000mA, więc z wydajnością w przypadku tej drugiej problemu by nie było, gorzej z tą pierwszą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.