Skocz do zawartości

Pierwszy projekt - sterownie led


Tedy23

Pomocna odpowiedź

Witam, chcialbym stworzyc uklad/program ktory bedzie sterowal praca ledow najlepiej z portu usb komputera. Nie jestem pewien w jaki sposob to dokladnie zrobic czy zrobic maly mikrokontroler i go zaprogramowac czy kupic led na usb i programowac je bezposrednio z poziomu systemu. Dopiero zaczyna zabawe z tego typu zabawkami wiec prosze o duza dawke wyrozumialosci.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale jak je ma wysyłać? Losowo? Mają być suwaki do pwm'a, przełączniki, czy co? Czy ma w tle sterować z zaprogramowaną wcześniej sekwencją, czy ma być sterowane przez użytkownika?

Jeżeli Ty się nie wysilisz, żeby dokładnie opisać co chcesz zrobić to nikt się nie wysili by pomóc...

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam Cie za moja niedokladnosc. Docelowo chcialbym zeby swiatelkami sterowal sygnal np. Zakonczenia renderowania filmu. Poprostu przyszlosciowo chcialbym to tak wykorzystac ale na poczatek moze byc przyciak w aplikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Wystarczy ze kupie najtansze arduino i bedzie mozna taka zabawke wykonac? Czy warto zainwestowac kilka zl wiecej? I czy potrzebuje jakis programator, czy wystarczy podlaczyc kabelek do pc i pisac program w sofcie?

Link do komentarza
Share on other sites

Co to znaczy najtańsze? Kup arduino uno albo nano, nie musi być oryginalne, może być tańszy klon. I do tego do testów płytkę stykową, kabelki do płytki stykowej i diody led. Jak już będzie działać to będziesz mógł zrobić własną płytkę, ale na początek najlepiej kupić ten zestaw co podałem wcześniej. Jak masz jakieś wątpliwości to mogę dać linki na pw.

[ Dodano: 06-11-2017, 17:22 ]

Arduino ma wbudowany programator więc nie musisz kupować dodatkowego.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.