Skocz do zawartości

Rozpoznanie silnika


bargai1234

Pomocna odpowiedź

bargai1234, bardzo ładne silniki 😉 A tak bardziej serio... jakiej opinii oczekujesz? Nie wiesz co to za silniki, czy nadadzą się do Twojego projektu? Jaki prąd pobierają? Czy czegoś jeszcze innego? Jak zadasz bardziej konkretne pytanie, to łatwiej będzie rozwiązać Twój problem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Opinia dotyczaca typu silnika, a nie opinie dotyczaca silnika 😉 poprzez typ rozumiem przyporządkowanie go do grupy silniklów. Silniki komutatorowe szeregowe przyszly mi na myśl, ale myli troszkę układ drugi od prawej-nie wiem co to jest i jakie jest jego zadanie.

Link do komentarza
Share on other sites

To zwykły silnik komutatorowy jakich pełno w każdej zabawce. Nie szeregowy, bo stojan jest wyposażony w magnesy stałe więc gdzie tu miejsce na "szeregowość". Pod jedną plastikową czapeczką masz przekładnię, pod drugą jest enkoder a w zasadzie pewnie jakiś prosty czujnik obrotów. Wychodzą z niego dwa druty więc raczej nie wykrywa kierunku a jedynie daje impuls (dwa?) na obrót.

Przeczytaj co napisali na tabliczce. Może jest podane napięcie znamionowe, jakieś inne parametry albo typ? Złóż go, podłącz 5-10V z jakiegoś zasilacza i na pewno ruszy.

Jeśli masz wyprowadzone dwie blaszki z denka, to na 99% jest to taki właśnie silnik. Nie trzeba było rozbierać.

EDIT: Zrób lepsze zdjęcie tego zielonego z obu stron.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Enkoder odpada, brak tylu wyprpwadzeń. Nie wiem czemu tego nie mogłem znaleźć, ale znalazlem. Układ o którym mowa to wbudowany układ przeciwzakłóceniowy.

To nie jest zdjecie robione przeze mnie. Nie rozkręcalem silnika dlatego nie wiem co tam się w stojanie znajduje. Dlatego zapytałem o poradę 😉

Co do parametrów silnika to je znam, także chodziło mi tylko o typ silnika. Dzięki za ospowiedz, mysle ze masz rację.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli zielona płytka jest bezpośrednio połączona z wyprowadzeniami szczotek to rzeczywiście nie może to być czujnik obrotów (choć dwa druty by wystarczyły) a jeśli są na niej jakieś kondensatory i może jeszcze dławiki lub diody, to na pewno filtr.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.