Skocz do zawartości

Z zrozumieniem czego macie problemy


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

Ja swoją wiedzę o robotyce "ściągam" z internetu, jak czegoś nie znajdę to pytam tu lub rodziców. Jednak największe problemy sprawia mi dopasowanie wartości poszczególnych elementów, bo dopiero po wakacjach idę do 1 gim, a więc nie znam prawie żadnych praw lub wzorów dotyczących tego tematu. 😳

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

bo dopiero po wakacjach idę do 1 gim, a więc nie znam prawie żadnych praw lub wzorów dotyczących tego tematu.

Wierz mi tego się nie nauczysz w gimnazjum.

//daniel93

Wierz - wiara 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No na wikipedii jest, ale jak to się przekłada na używanie i zasady używanie tego?

Ja rodziców już nie pytam 🙂 Zawsze mama robi: 🙄 , a tata chociaż po technikum elektronicznym, potem poszedł na ekonomię i wykręca się, że nic nie pamięta 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok wiec widzę że jednak przydało by się zrobić taki Cykl złożony z pisemnych lekcji i materiałów wideo. Dziś wieczorem spróbuje napisać pierwsza lekcje tłumaczącą najprostsze zagadnienia i zobaczę czy ludzie będą rozumieć wogle mój tok myślenia. :]

Link do komentarza
Share on other sites

Widzisz ty to ty ale mnie nieraz szlag trafia jak widzę że ludzie niewiedzą nawet że rezystory jak się łączy szeregowo to się dodaje. Podstawy to wiadomo co to Prąd i Napięcie. Bo wiele osób zna definicje ale sam wiem by z tego naprawdę korzystać trzeba to czuć. I ja własnie tak będę się starał to wytłumaczyć. Do tranzystorów też dojdę.

[ Dodano: 29 Lip 09 03:15 ]

https://www.forbot.pl/forum/topics20/elektronika-lekcja-1-vt2174.htm#16709

Link do komentarza
Share on other sites

Mosfet-y to akurat nic skomplikowanego. Moim zdaniem trudniej zrozumieć zwykłe tranzystory bipolarne.

Jest tylko jeden problem z mosfetami - są ich 4 rodzaje.

Wszystkie mają 3 wyprowadzenia, oznaczane S (source), G (gate), D (drain).

Tranzystor z kanałem wzbogacanym typu N ma symbol:

Podłączamy taki tranzystor następująco: do S podłączamy masę, do D silnik (drugie wyjście silnika do zasilania), G łączymy z procesorem (najlepiej przez nieduży rezystor, można dać 100Ohm).

Gdy procesor wystawia na pin 0, na wejściu G jest zerowe napięcie, a między pinami D i S nie płynie prąd.

Po wystawieniu 1 na pin procesora, między G i S pojawi się napięcie ok. 5V. Tranzystor zacznie przewodzić i między pinami D i S (czyli przez silnik) popłynie prąd.

Podsumowując: przez tranzystor płynie prąd jeśli na wejściu G podamy napięcie. Działa jak zwykły przekaźnik.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja bym prosił o podst. projektowania własnych układów czyli różne wzory i obliczenia ogólnie u mnie największe zapotrzebowanie jest na teorie, ale w przystępnej oprawie.

A tak właściwie to co z tymi filmikami ? Ani widu ani słychu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.