Skocz do zawartości

Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.


riat

Pomocna odpowiedź

Witam

Nowy problem

mam płytkę jak na obrazku i display LCD 1602. Wybrałem w Narzędziach mojego Arduino 1.8.5 moją płytkę jako "Arduino/Genuino Uno". Podłączyłem o'k i wyświetlacz ożył. Program to:

#include

#include

LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);

void setup()

{

lcd.begin(16,2);

lcd.backlight();

lcd.setCursor(0,0);

lcd.print("Hello, world!");

delay(500);

lcd.setCursor(0,1); lcd.print("BOTLAND.com.pl");

}

void loop()

{

lcd.backlight();

delay(5000);

lcd.noBacklight();

delay(5000);

}

Przy weryfikacji programu przed jego wgraniem cały czas dostaję komunikat: "Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuini Uno"

a poniżej: exit status 1 itd

Kombinowałem na wszystkie bez rezultaty.

Szanowni Koledzy, bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie co mogę robić źle. Podejrzewam, że może źle dobrałem płytkę z menu Narzędzia Arduino?

r

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką "<>"). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Włącz w preferencjach wyświetlanie wszystkich błędów i wklej wszystkie komunikaty.a

No ale gdzie są te preferencje i jak sie to wkleja? I dlaczego nie widać obrazków które wklejam?

r

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Preferencje sobie znajdziesz w menu. Menu znajdziesz na samej górze. Co do obrazków - nie wiem, ale pewnie też coś popsułeś.

Czy o to chodzi?

board=uno
boardsmanager.additional.urls=
build.verbose=false
build.warn_data_percentage=75
compiler.cache_core=true
compiler.warning_level=none
console=true
console.auto_clear=true
console.error.file=stderr.txt
console.length=500
console.lines=4
console.output.file=stdout.txt
custom_cpu=diecimila_atmega328
editor.antialias=true
editor.auto_close_braces=true
editor.caret.blink=true
editor.code_folding=true
editor.divider.size=2
editor.external=false
editor.font=Monospaced,plain,12
editor.indent=true
editor.invalid=false
editor.keys.alternative_cut_copy_paste=true
editor.keys.home_and_end_beginning_end_of_doc=false
editor.keys.shift_backspace_is_delete=true
editor.languages.current=
editor.linenumbers=true
editor.save_on_verify=true
editor.tabs.expand=true
editor.tabs.size=2
editor.update_extension=true
editor.window.height.default=600
editor.window.height.min=290
editor.window.width.default=500
editor.window.width.min=400
export.applet.separate_jar_files=false
export.application.fullscreen=false
export.application.platform=true
export.application.stop=true
export.delete_target_folder=true
gui.scale=auto
last.folder=F:\ARDUINO\1111\1111.ino
last.ide.1.6.11.daterun=1488179901
last.ide.1.6.11.hardwarepath=D:\Arduino\hardware
last.ide.1.8.2.daterun=1512463804
last.ide.1.8.2.hardwarepath=F:\ARDUINO\arduino-nightly-windows\hardware
last.ide.1.8.5.daterun=1513346426
last.ide.1.8.5.hardwarepath=D:\Arduino\hardware
last.screen.height=900
last.screen.width=1600
last.serial.location=0,1,567,379
last.sketch.count=1
last.sketch.default.location=550,150,500,600,-1,0
last.sketch.default.path=C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\untitled1361203960.tmp\sketch_dec15a\sketch_dec15a.ino
last.sketch0.location=265,166,500,600,-1,0
last.sketch0.path=F:\ARDUINO\1111\1111.ino
last.sketch1.location=8,169,615,705,496,0
last.sketch1.path=C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\untitled321443056.tmp\sketch_may08b\sketch_may08b.ino
last.sketch2.location=862,141,500,600,391,0
last.sketch2.path=C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\untitled1745211891.tmp\sketch_feb26c\sketch_feb26c.ino
platform.auto_file_type_associations=true
preproc.color_datatype=true
preproc.enhanced_casting=true

preproc.output_parse_tree=false
preproc.save_build_files=false
preproc.substitute_floats=true
preproc.substitute_unicode=true
preproc.web_colors=true
programmer=arduino:avrispmkii
proxy.manual.hostname=
proxy.manual.password=
proxy.manual.port=
proxy.manual.type=HTTP
proxy.manual.username=
proxy.pac.url=
proxy.type=auto
recent.sketches=[ciach - wycięte długie ścieżki do plików]
run.display=1
run.options=
run.options.memory=false
run.options.memory.initial=64
run.options.memory.maximum=256
run.present.bgcolor=#666666
run.present.exclusive=false
run.present.stop.color=#cccccc
serial.databits=8
serial.debug_rate=9600
serial.parity=N
serial.port=COM7
serial.port.file=COM7
serial.port.iserial=null
serial.stopbits=1
sketchbook.path=F:\ARDUINO
software=ARDUINO
target_package=arduino
target_platform=avr
update.check=true
update.id=-4428371502127444158
upload.using=bootloader
upload.verbose=false
upload.verify=true 

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką "<>"). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Skąd żeś to wziął? Masz w menu plik-> preferencje, kliknij sobie.

Ewentualnie jak wolisz to przestaw sobie verbise na true.

Wkleja się magicznymi poleceniami windowsa "kopiuj" i "wklej".

To chyba o to chodzi

Arduino:1.8.5 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

D:\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries F:\ARDUINO\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose F:\ARDUINO\1111\1111.ino

D:\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries F:\ARDUINO\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose F:\ARDUINO\1111\1111.ino

Using board 'uno' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Using core 'arduino' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Detecting libraries used...

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482\sketch\1111.ino.cpp" -o "nul"

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\libraries\Wire\src" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482\sketch\1111.ino.cpp" -o "nul"

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\libraries\Wire\src" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482\sketch\1111.ino.cpp" -o "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_141482\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp"

F:\ARDUINO\1111\1111.ino:10:77: fatal error: LiquidCrystal_I2C.h: No such file or directory

#include // dolaczenie pobranej biblioteki I2C dla LCD

^

compilation terminated.

Użycie biblioteki Wire w wersji 1.0 z folderu: D:\Arduino\hardware\arduino\avr\libraries\Wire

exit status 1

Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie znajdziesz.

Zainstaluj bibliotekę NewLiquidCrystal (chyba tak to się nazywa, niech ktoś poprawi jeśli się mylę bo na telefonie nie sprawdxę).

Mam tą bibliotekę z netu Spakowana LiquidCrystal_I2C.zip Tylko jak się ja instaluje do arduino?

[ Dodano: 15-12-2017, 15:59 ]

Tak, o to.

Nie masz zainstalowanej biblioteki do obsługi wyświetlacza.

O"K mam tę bibliotekę i ją wgrałem

Problem rozwiązany

Dzięki za pomoc i cierpliwość

pozdrawiam

r

[ Dodano: 15-12-2017, 19:29 ]

Kolego ethanak możesz mi podpowiedzieć jak wywalić bibliotekę liquidCristal_I2C z arduino?

w pliku libraries nie ma tej biblioteki a w szkic>dołącz bibliotekę jest. Jak chcę wgrać i jak chcę wgrać nową przez szkic>dołącz bibliotekę>dodaj bibliotekę ZIP to wywala mi że taka biblioteka już jest

Link do komentarza
Share on other sites

Kicha!

Już muślałem, że mam problem rozwiązany. Nic z tego. Nadal nie mogę zweryfikować prostego kodu z lcd. Ten kod to:

#include

LiquidCristal lcd(2, 3, 4, 5, 6, 7);

void setup() {

lcd.begin(16, 2);

lcd.setCursor(0, 0);

lcd.print("Kurs Arduino");

lcd.setCursor(0, 1);

lcd.Print("Na Forbocie");

}

void loop() {

}

a zrzut odpisu błędu to:

Arduino:1.8.5 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

D:\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\tata\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_829993\lcd.ino

D:\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\tata\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_829993\lcd.ino

Using board 'uno' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Using core 'arduino' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Detecting libraries used...

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\sketch\lcd.ino.cpp" -o "nul"

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\sketch\lcd.ino.cpp" -o "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp"

C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_829993\lcd.ino:3:28: fatal error: LiquidCristal.h : No such file or directory

#include

^

compilation terminated.

exit status 1

Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.

5 x przeinstalowałem Arduino. Kombinowałem z katalogami. Zawsze wywale błąd kompilacji, że nie może znaleźć biblioteki czy jakiegoś podkatalogu.

Nie mam już pomysłów. Może ktoś miał już podobny problem? Wiem, że coś skopuje ale nie wiem co. Próbowałem grzebać w rejestrach windowsa ale nic nie znalazłem co by podchodziło pod Arduino.

Krótko mówiąc POMOCY!!

to tyle

r

Link do komentarza
Share on other sites

Bo nie masz zainstalowanego LiquidCrystal.

Proponowany sposób postępowania:

a) Wchodzisz na stronę https://bitbucket.org/fmalpartida/new-liquidcrystal/downloads/

b) ściągasz najnowszą wersję NewliquidCrystal (plik zip, aktualna wersja 1.3.5)

c) wywalasz ten jakiś wynalazek który ściągnąłeś poprzednio (nie wiem jak, jak go zainstalowałeś to go teraz odinstaluj)

d) w Arduino IDE klikasz Szkic -> Dołącz bibliotekę -> Dodaj bibliotekę .ZIP

e) wskazujesz na tego zipa którego ściągnąłeś.

A jak już to zrobisz, to poczytaj sobie coś na temat instalacji bibliotek w Arduino, bo to wstyd, ludzie Ci pomagają a Ty nawet strony tutoriala nie przeczytasz, tyliko chcesz żeby inni czytali za Ciebie. Leń!

Link do komentarza
Share on other sites

Bo nie masz zainstalowanego LiquidCrystal.

Proponowany sposób postępowania:

a) Wchodzisz na stronę https://bitbucket.org/fmalpartida/new-liquidcrystal/downloads/

b) ściągasz najnowszą wersję NewliquidCrystal (plik zip, aktualna wersja 1.3.5)

c) wywalasz ten jakiś wynalazek który ściągnąłeś poprzednio (nie wiem jak, jak go zainstalowałeś to go teraz odinstaluj)

d) w Arduino IDE klikasz Szkic -> Dołącz bibliotekę -> Dodaj bibliotekę .ZIP

e) wskazujesz na tego zipa którego ściągnąłeś.

A jak już to zrobisz, to poczytaj sobie coś na temat instalacji bibliotek w Arduino, bo to wstyd, ludzie Ci pomagają a Ty nawet strony tutoriala nie przeczytasz, tyliko chcesz żeby inni czytali za Ciebie. Leń!

Niesłusznie podejrzewasz mnie o lenistwo Kolego. Od wczoraj ćwiczę te klocki bez rezultatu. Umiem zainstalować biblioteki .zip i rozpakowane. Natomiast aby wywalić niechcianą bibliotekę to robię to "na piechotę" bo inaczej mi nie wychodzi.

Problem z którym sobie nie radzę to ta linijka w zrzucie błłędu przy weryfikacji:

"C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\sketch\lcd.ino.cpp" -o [/color]

Arduino:1.8.5 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

D:\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\tata\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_411771\lcd.ino

D:\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware D:\Arduino\hardware -tools D:\Arduino\tools-builder -tools D:\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries D:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\tata\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10805 -build-path C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=D:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_411771\lcd.ino

Using board 'uno' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Using core 'arduino' from platform in folder: D:\Arduino\hardware\arduino\avr

Detecting libraries used...

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\sketch\lcd.ino.cpp" -o "nul"

"D:\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10805 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-ID:\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\sketch\lcd.ino.cpp" -o "C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_build_331307\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp"

C:\Users\tata\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_411771\lcd.ino:3:28: fatal error: LiquidCristal.h : No such file or directory

#include

^

compilation terminated.

exit status 1

Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz uprzejmie zacząć zamieszczać kody i komunikaty w znacznikach code, bo nic z tego zrozumieć nie można.

Prawdopodobnie w linijce jest o spację za dużo, ale jeśli koledze lenistwo nie pozwala na kliknięcie w "code", to tym bardziej mi na szukanie błędu (które to szukanie prawdopodobnie przez lenistwo bardzo skutecznie utrudniasz).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.