Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

Nagrałem filmik, dla szwagra, z pokazanym dzałaniem mojego Blynkowego sterownika pieca.

Zastanawiam się w wolnej chwili, czy nie zrobić jeszcze stref czasowych, chociaż dwóch, by regulator samoczynnie obniżał temperaturę np. na noc...

Muszę to przemyśleć, co by tu jeszcze dodać.

Mała informacja, po 2 tygodniach ciągłego uzytkowania czujnika poziomu węgla, wszystko sprawuje się idealnie, żadnych wariacji, przy pustym zbiorniku czujnik nie łapie jakiegoś echa, rykoszetu. Odczyty stabilne.

 

Screenshot_20190531-232215.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kurczę, dwa lata od posta... 

Trochę pozmieniałem w tym projekcie. Teraz oprócz jednego Arduino Mega mam jeszcze 5 NodeMCU, które podzieliły się zadaniami z Arduino.

Wywaliłem pomocniczy LCD na którym miałem rozpisane całe menu z danymi i sterowaniem przekaźnikami. Apka blynk chodzi oczywiście na telefonie i jeszcze na tablecie w kuchni. Jednak zarówno tablet jak i pomocniczy LCD chcę zastąpić wyświetlaczami dotykowymi.

Aktualnie nie mam jeszcze ich fizycznie u siebie, ale staram się nauczyć ich obsługi w NextionEditorze, przy okazji ucząc się GIMP-a ;).

Pierwsze próby:

https://youtu.be/z3TYl8wAxfQ

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, trochę z musu(nowa wersja Blynka), trochę z chęci poznania czegoś nowego, przenoszę ten projekt na Suplę. Polskie oprogramowanie iot. Nie jest łatwo, podejście zupełnie różne od Blynka, wydaje się dużo bardziej nieintuicyjne, bardzo mało dokumentacji. Generalnie przystosowane do mega prostych projektów, pomiary temperatury, przekaźniki, podstawowe moduły. Jest coś takiego jak GUI GENERIC Builder, zaznaczasz jakie chcesz mieć funkcje w sofcie, dajesz generuj i program robi ci gotowy szkic do wgrania flasherem do ESP.

Na arduino też jest biblioteka, ale Supla jako taka jest niemożliwie "zasobożerna", o ile to dobre słowo. Na arduino Mega, jeden odczyt analogowy, jeden DS18B20 i koniec. Jakaś porażka. Na starym szkicu z obsługą Blynka miałem kilkanaście różnych czujników, przekaźników, krańcówek i wszystko działało jak ta lala. 

Generalnie ESP tak, arduino Mega słabiutko, arduino uno zapomnij. 

Będę walczył by połączyć to z moimi odrobinkę bardziej złożonymi projektami, ale brak np. możliwości łatwego pobrania danych z odczytu czujników przez suplę i wykorzystania ich w innej części programu to jakieś nieporozumienie.

Zobaczymy, na razie idę dalej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 godzin temu, _LM_ napisał:

Ja używam remoteme i sobie chwalę, jest pełny dostęp do kodów źródłowych i nikt łaski nie robi jak ziomki z supli 

Wchodzę z ciekawości na stronę, a tu:

 

Screenshot_2022-08-21-07-43-43-284_com.android.chrome.jpg

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W Supli bardzo dużą zaletą jest społeczność. W zeszłym tygodniu zalogowałem się na forum Supli, opisałem swój problem, pierwszy, drugi... od razu dostałem pomoc i to zdaje się od samych twórców projektu. Nie wiem bo jeszcze się tam dobrze nie rozeznałem😁.

Chyba będzie trzeba zmienić tytuł tego wątku, do lamusa odszedł już nie tylko LCD 4x16 ale i Blynk😂.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.