Skocz do zawartości

Integrator Arduino


solark

Pomocna odpowiedź

Witam Wszystkich

Mam następujący problem :

Chciałbym osiągnąć coś w rodzaju Integratora sygnału

Mam na wejściu taki oto sygnał (Pomiar ADC z częstotliwością około 1kHz) :

A chciałbym osiągnąć coś w rodzaju sygnału takiego jak poniżej

Pró bowałem coś kombinować z PID ale albo coś żle robię ? ale wydaje mi się że PID nie do tego służy

Bardzo proszę Was o pomoc

Bardzo proszę o przykładowy kod

pozdrawiam

Arek

2.thumb.jpg.d718eea6f14619565cd9e643765dda77.jpg

1.thumb.jpg.8a582312eef0efb7b95dad0c764ba395.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Po angielsku to się nazywa "running average", jestem pewien, że z łatwością znajdziesz przykłady. W skrócie, zapamiętujesz n odczytów i za każdym razem jak robisz nowy, to dodajesz go do swojej średniej i do listy zapamiętanych odczytów, a najstarszy z listy usuwasz i odejmujesz od swojej średniej. Jako listę stosuje się bufor kołowy (ring buffer) zazwyczaj.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za odpowiedz

Sprawdziłem to co mówisz i nie zupełnie o to mi chodziło ponieważ tu nie chodzi o średnią (wykres dalej zachowuje się jak poprzednio tylko wolniej) a o jakby łączenie wierzchołków tego wykresu czyli trzeba by było uwzględnić prawdopodobnie jakoś czas ale jak to zrobić to kompletnie nie mam pojęcia

Proszę dalej o pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Może zobacz na widmie częstotliwościowym czy te szpilki nie mają jakiejś jednej podstawowej częstotliwości (i harmonicznych), wtedy mógłbyś zastosować filtr band-stop.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz

Sprawdziłem to co mówisz i nie zupełnie o to mi chodziło ponieważ tu nie chodzi o średnią (wykres dalej zachowuje się jak poprzednio tylko wolniej) a o jakby łączenie wierzchołków tego wykresu czyli trzeba by było uwzględnić prawdopodobnie jakoś czas ale jak to zrobić to kompletnie nie mam pojęcia

Proszę dalej o pomoc

Wybacz, ale na przykładzie nie masz "połączonych" wierzchołków, tylko raczej właśnie średnią - zobacz co się dzieje z wykresem jak sygnał schodzi do zera... piękna wygładzona linia w dół.

Jak chcesz "połączyć" wierzchołki to możesz użyć zamiast średniej to wartości maksymalnej z jakiegoś przedziału, albo czegoś pośredniego (czyli np. liczyć maksymalną z ostatnich 5 próbek i średnią z ostatnich 15 i wybierać wyższą wartość).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.