Skocz do zawartości

Arduino MEGA R3 + Żyroskop MPU6050 + Adafruit 16-channels PWM/Servo


zioloiso

Pomocna odpowiedź

Witam, pytanie mam takie, ponieważ planuje zrobić model RC, chce w nim zamontować żyroskop mpu6050 i shield 16 kanałowy, ale widzę, że obydwa korzystają z sda i sdl, da się to podłączyć do mega r3 ?

Cześć,

powinno się dać: magistrala I2C ma 7-mio bitowy adres (więc teoretycznie można podłączyć 127 slaves). Uda się pod warunkiem, że obydwa urządzenia będą miały inny adres I2C (powinien się dać ustawić programowo lub za pomocą switchy).

Przydatny jest programik na Arduino - skaner magistrali I2C:

https://playground.arduino.cc/Main/I2cScanner

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na tej płytce do serw się zworki robi, a na żyroskopie nie wiem. Taki żyroskop IIC I2C GY-521 MPU6050. To te urządzenia podłącza się do Arduino 20 i 21 pin równolegle?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na tej płytce do serw się zworki robi, a na żyroskopie nie wiem. Taki żyroskop IIC I2C GY-521 MPU6050. To te urządzenia podłącza się do Arduino 20 i 21 pin równolegle?

Cześć,

SDA i SCL podłączasz równolegle. Patrz obrazek w linku:

https://electronics.stackexchange.com/questions/25278/how-to-connect-multiple-i2c-interface-devices-into-a-single-pin-a4-sda-and-a5

Co do adresów I2C to przeskanuj skanerem i gdyby miały taki sam adres to na płytce do serw ustaw inny niż dla źyroskopu. Piny chyba podałeś prawidłowo 20,21.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze podpytam o jedną rzecz, zamówiłem taką płytkę z wifi

https://pl.aliexpress.com/item/WEMOS-Mega-WiFi-R3-ATmega2560-ESP8266-32Mb-memory-USB-TTL-CH340G-Compatible-for-Arduino-Mega-NodeMCU/32817913506.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.s1hKyw

Da się za pomocą tego Wifi połączyć z laptopem, żeby wyświetlać różne info z czujników? Bo chce program przygotować wcześniej i opis, potem tylko składanie, i nanoszenie poprawek.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze podpytam o jedną rzecz, zamówiłem taką płytkę z wifi
https://pl.aliexpress.com/item/WEMOS-Mega-WiFi-R3-ATmega2560-ESP8266-32Mb-memory-USB-TTL-CH340G-Compatible-for-Arduino-Mega-NodeMCU/32817913506.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.s1hKyw

Da się za pomocą tego Wifi połączyć z laptopem, żeby wyświetlać różne info z czujników? Bo chce program przygotować wcześniej i opis, potem tylko składanie, i nanoszenie poprawek.

Cześć,

powinno się dać bez problemu. Zauważ jednak, że masz tu 2 CPU ATmega2560 i ESP8266 - zależy jak podłączysz czujniki. ATmega2560 ma więcej pinów GPIO - być może w grę będzie wchodziła komunikacja między prockami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Aha, no to sobie poszukałem zajęcia widzę... Ale mam rozumieć, że wszystkie piny a mega są pod ATmega 2560 te standardowe. A ten drugi procesor jest do Wifi?

Link do komentarza
Share on other sites

Aha, no to sobie poszukałem zajęcia widzę... Ale mam rozumieć, że wszystkie piny a mega są pod ATmega 2560 te standardowe. A ten drugi procesor jest do Wifi?

Cześć,

ogólnie tak to można streścić 😉 Możesz używać każdego z CPU do czego Ci wygodnie - osobno lub razem (tylko ESP8266 ma stos TCP/IP i WiFi). Komunikacja między prockami standardowo UART (pewnie jest dla tej płytki jakaś dedykowana biblioteka do komunikacji tych 2 CPU Arduino).

Tu masz krótki opis tego zestawu:

Połączenie dwóch modułów na jednej płytce: MEGA 2560 R3 oraz WiFi ESP8266 z pamięci 8Mb. Układy mogą komunikować się pomiedzy sobą, lub w razie potrzeby działać osobno, wykonując dwa niezależne programy.

Zastosowane rozwiązanie jest wygodne dla rozwoju nowych projektów wymagających mikrokontrolera z duz ilością wyprowadzeń i WiFi. Układ można programować poprzez złącze microUSB. Do komunikacji międzu układami wykorzystany jest port UART (RX, Tx) a do jego konfiguracji, służy przełącznik DIP-switch, możliwe są połaczenia: USB - ATmega2560, USB - ESP8266 (komunikacja), USB - ESP8266 (programowanie) ATmega2560 - ESP8266, lub brak komunikacji.

To opis z tej strony:

http://propix.com.pl/pl/p/Mega-2560-R3-WiFi-ESP8266-8Mb-CH340-RobotDyn/1033

Ten link też może się przydać:

https://forum.arduino.cc/index.php?topic=495840.0

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm, narazie tego nie widzę jak to zrobić, bo będę musiał tak przesyłać dane z ATmega2560 do ESP8266, a ESP8266 do PC, a tych zmienny kilka jest.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, po przerwie udało mi się w jakimś stopniu ogarnąć płytkę😃 Z poziomu arduino za pomocą komend AT łączy się z Routerem, dostaje IP. Teraz ma ktoś źródło jak zrobić stronę?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki, nie zacieły się. Tylko chodzi o to, że program piszę na adruino, a ESP wykorzystuje tylko jako wifi. Komendy AT. nie mogę znaleźć przykłady jak takiego stringa( strone html) wysłać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.