Skocz do zawartości

Jak skonfigurować kontroler w RetroPie


Elvis

Pomocna odpowiedź

Wygląda na to, że ostatnio zapanowała moda na budowanie własnych konsol z emulatorami starych gier oraz komputerów. Nie mogłem się powstrzymać i postanowiłem spróbować własnych sił. Wykorzystałem Raspberry Pi Zero z wyświetlaczem 1.44" firmy Wireshare (https://www.waveshare.com/1.44inch-lcd-hat.htm). Na razie rezultaty wydają się obiecujące:

Chciałem jednak pozbyć się kontrolera i używać tego mikro-joysticka na module wyświetlacza. Niestety jak na razie nie udało mi się skonfigurować RetroPie do pracy z takim kontrolerem, chociaż kiedyś bez problemu podłączyłem oryginalny joystick od Atari do malinki. I stąd moje pytanie - może ktoś wie jak skonfigurować joystick z modułu tego wyświetlacza?

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę mówiąc liczyłem że RetroPie ma już coś wbudowane do obsługi kontrolerów podłączanych przez GPIO. Ale faktycznie zawsze można zminić DT - chociaż dzisiaj nie chce mi się już bawić w modyfkacje jądra. Z drugiej strony mogę też zmienić moduł db9_gpio_rpi (https://github.com/marqs85/db9_gpio_rpi/blob/master/db9_gpio_rpi-1.1/db9_gpio_rpi.c) - ale może da się zmienić mapowanie GPIO bez rekompilacji jądra?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak, po to jest device tree overlay, żeby się dało. Po prostu dorzucasz jeden plik tekstowy do partycji boot. Możesz też wrzucić te dane na eeprom na płytce, którą podłączasz, tak jak ja planowałem i wtedy malinka sobie sama załaduje to przy starcie.

Tu jest trochę o tym: https://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/device-tree.md

Jak popatrzysz na inne moje logi w tym projekcie, to znajdziesz źródła z których korzystałem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.