Skocz do zawartości
Rad

Elektrotechnika/informatyka. Czy jest pozniej praca?

Pomocna odpowiedź

Cześć, zastanawiam się nad wyborem studiów, po głowie chodzi mi elektrotechnika i informatyka( jestem teraz w tech inf ale slabo mi idzie programowanie) na Pol Śl. Głównie myślałem, aby iść później w projektowanie instalacji elektrycznych, zrobić uprawnienia SEP, zdać egzaminy, aby móc kierować brygadą elektryków itp. Powiedzcie mi czy jest po tym robota za dobre pieniądze? Ktoś z was ma styczność z projektantami ? Czy chcą brać młodych elektryków od razu po studiach ?

Edytowano przez Rad

@Rad, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

• Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

10 godzin temu, Rad napisał:

Powiedzcie mi czy jest po tym robota za dobre pieniądze? Ktoś z was ma styczność z projektantami ? Czy chcą brać młodych elektryków od razu po studiach ?

Same studia nie zapewnią Ci pracy i "dobrych pieniędzy". Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej postawy i tego co będziesz robił poza obowiązkowymi zajęciami. Aktywność w kołach naukowych, ciekawe projekty, staże, praktyki - to jest to co zrobi z Ciebie wartościowego pracownika. Jestem wstanie nawet zaryzykować stwierdzenie, że jeśli będziesz "aktywny" to po każdych studiach znajdziesz dobrą pracę w swoim zwodzie. Trzeba się "tylko" wykazać. Sprawdź nowy artykuł na blogu, w którym absolwent AiR opisał swoje wrażenia ze studiowania: Jak w praktyce wygląda studiowanie Automatyki i Robotyki?. Tam również znajdziesz potwierdzenie tego, że warto znaleźć dobre praktyki i zdobywać samodzielnie dodatkową wiedzę 🙂

Podpinając się do tematu, 

Może jest tu ktoś po informatyce stosowanej i opisze wrażenia oraz opinie na temat tego kierunku i perspektyw pracy?