Skocz do zawartości

Samoczynne wyzwolenie programu


Michal94

Pomocna odpowiedź

Ja bym proponował zacząć od haseł "podstawy elektrotechniki", "instrukcja obsługi oscyloskopu" oraz "wstęp do programowania".

Losowe generowanie kolejnych programów to raczej strata czasu. Chociaż podobno tak można tworzyć całkiem przyzwoite wiersze - ale w informatyce to się raczej nie sprawdza.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jestem zainteresowany zagłębianiem się w te tematy ponieważ jest to moje pierwsze zetknięcie z arduino i prawdopodobnie ostatnie. Nie chce z tego urządzenia zrobić dzieła sztuki żeby było w 100% idealne. To ma być prosty program który będzie wykonywał czynności po kolei. Na arduino są przeprowadzane testy później najprawdopodobniej zostanie on zamieniony przez sterownik PLC. Chciałem się jedynie dowiedzieć czy ktoś miał podobne problemy i czy ktoś wie może jak je zniwelować.

Link do komentarza
Share on other sites

Wg mnie kod nie jest poprawny. Podłącz sobie na jakimś pinie led migający co 50ms. program powinien tak działać, by ten led zawsze migał. Sprawdź sobie jak działa funkcja stepper.runToPosition();. Ona działa jak delay. Z odczytem czujnika też to nic nie zmienia, dalej masz pojedynczy odczyt.

Link do komentarza
Share on other sites

@kaczakat Program z delay() był oczywiście lepszy, stąd moje uwagi o losowym generowaniu programów. Ale nawet gdyby nowy program poprawić, to nie rozwiąże to problemu. W układzie z jakiegoś powodu na wejściu pojawia się stan zero i bez ustalenia przyczyny ciężko cokolwiek poradzić. Nie jest to problem związany z Arduino, taki sam będzie przy własnym projekcie czy PLC.

@Michal94 Jeśli miałbym coś doradzać, to może warto poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna? Skoro sam nie chcesz się nauczyć, to chyba lepiej skorzystać z pomocy osoby/firmy która potrafi niż marnować czas.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

33 minuty temu, Michal94 napisał:

Nie jestem zainteresowany zagłębianiem się w te tematy ponieważ jest to moje pierwsze zetknięcie z arduino i prawdopodobnie ostatnie

To po co zawracasz du...ę?

Co do reszty

Cytat

to ma być prosty program, który będzie wykonywał czynności po kolei.

Prosty program, to taki co miga ledem nie robiąc nic więcej. Taki program też można napisać "niezgodnie ze sztuką" i nie użyć WDG, BOD.

Cytat

Chciałem się jedynie dowiedzieć czy ktoś miał podobne problemy i czy ktoś wie może jak je zniwelować.

Tak, wielokrotnie i napisałem gdzie szukać. W Twoim przypadku jednak, trzeba dodatkowo zrobić to co pisał Elvis: Ja bym proponował zacząć od haseł "podstawy elektrotechniki", "instrukcja obsługi oscyloskopu" oraz "wstęp do programowania".

Kup więc tego PLC i daj sobie spokój, bo nawet chęci nie masz. Nie wiem czy urządzenie musi mieć wymagane certyfikaty, jeśli nie  to cóż,wolisz wydać 600zł zamiast 100 i czegoś przy okazji się nauczyć.Twoja sprawa, szkoda tylko, że zawracasz ...... a wymagane certyfikaty często można obejść.

Cytat

Ale nawet gdyby nowy program poprawić

A jest co poprawiać, choćby odczyt stanu przycisku/czujnika.W obecnej postaci reaguje na każdą szpilkę na wejściu a już było napisane jak to rozwiazać i to używając gotowych bibliotek.

Nie jest to problem związany z Arduino, taki sam będzie przy własnym projekcie czy PLC.

Może nawet problemu nie będzie. PLC sa wolne i krótkie szpilki nie robią na PLC wrażenia.

Edytowano przez es2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.