Skocz do zawartości

Problem z komunikacja z Arduino Nano


elmo213

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post tutaj.

Zwracam się z prośbą o pomoc z arduino nano, poprzednio pracując na arduino w szkole nie miałem żadnego problemu, lecz gdy zacząłem pracować w domu wystąpił problem z komunikacja z arduino. Próbując wgrać program wyskakuje problem ukazany na załączonym zdjęciu. Sterowniki wgrane są, nie wiem czy poprawnie, urządzenie widzi lecz nie mogę wgrać programu. Próbowałem podłączyć arduino pod różne porty usb bez skutku, sterowniki sprawdzałem, brakuje mi już pomysłów co może być nie tak. Proszę was o pomoc.

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Share on other sites

@elmo213, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Dnia 18.11.2018 o 14:15, elmo213 napisał:

Próbując wgrać program wyskakuje problem ukazany na załączonym zdjęciu. Sterowniki wgrane są, nie wiem czy poprawnie, urządzenie widzi lecz nie mogę wgrać programu. Próbowałem podłączyć arduino pod różne porty usb bez skutku, sterowniki sprawdzałem, brakuje mi już pomysłów co może być nie tak. Proszę was o pomoc.

  1. Czy Arduino jest oryginalne, czy to klon?
  2. Czy płytka jest widoczna w Narzędzia > Port i masz wybrany tam odpowiedni port COM?
  3. Czy w menu Narzędzia > Płytka wybrałeś odpowiednią płytkę?
Link do komentarza
Share on other sites

Problem rozwiązany, jest to klon, potrzebowałem sterowników do scalaka ze strony producenta (nazwa scalaka dla arduino nano CH341). Następnie wybrałem odpowiedni port, procesor z dopiskiem old bootloader i programator USBasp. Temat do zamknięcia, ale zostawiam wskazówki ludziom którzy mogą mieć problem z tym w przyszłości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.