Skocz do zawartości

Akumulator i ładowarka


Vedoctor

Pomocna odpowiedź

Witaj

Pasują do siebie, ale kupno tej ładowarki to jeden z najgorszych pomysłów... Ładuje ona przez port balancera, co oznacza małe prądy ładowania. Poza tym ogranicza od 2 do 3 cel. Lepiej doinwestować i kupić mikroprocesorową ładowarkę, nawet taką jak ta: https://botland.com.pl/pl/ladowarki-lipol-sieciowe/646-ladowarka-li-pol-li-fe-li-ion-ni-cd-ni-mh-z-balanserem-redox-alpha-v2.html

Sam taką posiadam i sprawuje się bardzo dobrze. Ma wybór trybów ładowania, prądu, funkcję rozładowywania, storage i wiele więcej. Co prawda trzeba do niej jeszcze kupić zasilacz, ale naprawdę warto. Dobra ładowarka przedłuży Ci żywotność pakietów jak i jest po prostu bezpieczniejsza.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 minuty temu, kamdz napisał:

Tylko najlepiej przez to czerwone złącze

Jak mogę się w to wpiąć? Jakaś przejściówka?

Pytam bo nie chcę zostać z akumulatorem, z którym nie mogę nic zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

@Vedoctor, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
Dnia 24.11.2018 o 16:29, Vedoctor napisał:

I jeszcze pytanie, w jaki sposób podłączyć pakiet pod Arduino? Mogę zwyczajnie podpiąć czy potrzebuję czegoś po drodze?

Wszystko zależy od tego jakie Arduino wybierzesz. Najpopularniejsze modułu możesz zasilić z takiego pakietu, ale nie wszystkie. Jakie dokładnie masz Arduino?

Dnia 24.11.2018 o 16:12, kamdz napisał:

Pasują do siebie, ale kupno tej ładowarki to jeden z najgorszych pomysłów... Ładuje ona przez port balancera, co oznacza małe prądy ładowania. Poza tym ogranicza od 2 do 3 cel. Lepiej doinwestować i kupić mikroprocesorową ładowarkę, nawet taką jak ta: https://botland.com.pl/pl/ladowarki-lipol-sieciowe/646-ladowarka-li-pol-li-fe-li-ion-ni-cd-ni-mh-z-balanserem-redox-alpha-v2.html

Sam taką posiadam i sprawuje się bardzo dobrze. Ma wybór trybów ładowania, prądu, funkcję rozładowywania, storage i wiele więcej. Co prawda trzeba do niej jeszcze kupić zasilacz, ale naprawdę warto. Dobra ładowarka przedłuży Ci żywotność pakietów jak i jest po prostu bezpieczniejsza.

Wiele lat używałem rozbudowanej, mikroprocesorowej ładowarki, ale później przesiadłem się na taka prostą wersję... i sobie chwaliłem. Wszystko zależy od tego jak często i co się ładuje. W moim przypadku (starty w zawodach robotów) wygodniej było podpinać akumulatory do takiej prostej ładowarki. Podłączałem i się ładowało, bez żadnych "zbędnych" ustawień. Nie oduczyłem nigdy, aby był to jakiś dramatycznie zły zakup. Korzystałem z trochę innego modelu, ale zasada działania była taka sama jak pokazany tu Imax B3 Pro 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To w takim razie spokojnie możesz zasilać je z takiego akumulatora: albo przez pin Vin albo dorób sobie przewód pasujący do złącza zasilania w Arduino (czyli taka przejściówka z LiPo na "okrągłe" złącze zasilania w Arduino). Ręczne wtykanie przewodu jest dość ryzykowne, bo łatwo się pomylić (za n-tym razem), a wtedy uszkodzisz Arduino lub akumulator.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.