Skocz do zawartości

App inventor aplikacja działająca w tle


Ozzi

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam małe pytanko. Czy istnieje możliwość napisania aplikacji mobilnej w app inventor tak aby działa w tle? Chcę połączyć telefon z ardurino przez bluetooth z mikro kontrolerem. Miałaby ona realizować takie zadanie, że po zapaleniu diody na mikro wysyła zmienną przez bluetooth na telefon i w tym momencie moja aplikacja się maksymalizuje. Szukałem sporo w internecie ale nic nie mogę znaleźć na ten temat. Byłbym bardzo wdzięczny za małą wskazówkę ; >

Link do komentarza
Share on other sites

@Ozzi, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
20 godzin temu, Ozzi napisał:

Miałaby ona realizować takie zadanie, że po zapaleniu diody na mikro wysyła zmienną przez bluetooth na telefon i w tym momencie moja aplikacja się maksymalizuje

Nie pisałem nic na Adroida, ale zastanawiam się czy ogólnie system pozwala na takie zachowanie. Są jakieś aplikacje, które same się maksymalizują na cały ekran niezależnie od tego co robi użytkownik? Byłaby do funkcja wprost idealna dla twórców złośliwego oprogramowania. Chyba prędzej uda Ci się zrealizować aplikację, która działa w tle, a w odpowiednim momencie wyświetla powiadomienie, którego kliknięcie uruchomi aplikację.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli znasz podstawy HTML i JavaScript - polecam Apache Cordova. Napiszesz aplikację tak, jakbyś tworzył normalną stronę internetową. Przydatne będą pluginy:

cordova-plugin-background-mode

Cordova (PhoneGap) Plugin for Serial Communication over Bluetooth (ale raczej wyśle notyfikację, nie zmaksymalizuje się)

Utworzenie nowego projektu (komende wydaj w folderze, w ktorym chcesz go przechowywać):

cordova create DualSlider com.dual.slider DualSlider

(jako parametry podajesz nazwę aplikacji)

Dodanie obsługiwanych platform:

cordova platform add android

(by aplikacja działała na starych Androidach 4.*):

cordova platform add android@6.3.0

Edytujesz plik www/index.html

"Kompilacja":

cordova build

 

Edytowano przez rziomber
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.