Skocz do zawartości

Urządzenie do rehabilitacji ręki - Zasilanie serwomechanizmów


BeGie

Pomocna odpowiedź

Robie projekt urządzenia do rehabilitacji ręki spastycznej. W projekcie użyję 5 x Serwo Redox S90 micro (napięcie zasilania 4,8V-6V) na każdy palec*. Mam problem jak się do tego wszystkiego zabrać, a mianowcie jak zasilić seromechanizmy. Nie powinno się zasilać serwo bezpośrednio z tego samego napięcia, które zasila mikrokontroler. Więc muszę zasilić Arduino przez baterię  z klipsem, która pasuje do gniazda zasilania w Arduino i wykorzystać stabilizator LM7805 na każdy serw? Czy do ich zasilania wykorzystać baterie o napięciu 1,5 V połączone szeregowo i odpowiednie kondensatory (na wejsciu zasilania, i na wejsciu kazdego serwo)? Czy macie jakieś inne rozwiązania? Proszę o pomoc dla zielonej :0

Edytowano przez BeGie
Link do komentarza
Share on other sites

@BeGie, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

7 minut temu, BeGie napisał:

Nie powinno się zasilać serwo bezpośrednio z tego samego napięcia, które zasila mikrokontroler. Więc muszę zasilić Arduino przez baterię  z klipsem, która pasuje do gniazda zasilania w Arduino i wykorzystać stabilizator LM7805 na każdy serw? Czy do ich zasilania wykorzystać baterie o napięciu 1,5 V połączone szeregowo i odpowiednie kondensatory (na wejsciu zasilania, i na wejsciu kazdego serwo)? Czy macie jakieś inne rozwiązania?

Faktycznie najlepiej dla serw zorganizować osobne zasilanie. Zacznij jednak od pomiarów ile prądu będą łącznie pobierały serwomechanizmy. Raczej nie ma sensu w takim wypadku robić osobnego stabilizatora dla każdego serwa. Lepiej będzie wykorzystać jakieś jedno, ale mocniejsze źródło zasilania - zasilacz, moduł przetwornicy itd. Czy urządzenie ma być zasilane z baterii, czy dopuszczasz wykorzystanie zasilacza?

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Ma być zasilane z baterii. Spotkałam się z podobnym przypadkiem, że właśnie 5 takich samych serwomechanizmów było zasilanych przez 4 baterie po 1,5V połączonych szeregowo,  był użyty kondensator elektrolityczny 1000 µF podłączony na wejściu zasilania, kondensator elektrolityczny Low-ESR 100 µF oraz kondensator ceramiczny 1µF na wejściu każdego serwomechanizmu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.