Skocz do zawartości

Urządzenie do rehabilitacji ręki - Zasilanie serwomechanizmów


BeGie

Pomocna odpowiedź

Robie projekt urządzenia do rehabilitacji ręki spastycznej. W projekcie użyję 5 x Serwo Redox S90 micro (napięcie zasilania 4,8V-6V) na każdy palec*. Mam problem jak się do tego wszystkiego zabrać, a mianowcie jak zasilić seromechanizmy. Nie powinno się zasilać serwo bezpośrednio z tego samego napięcia, które zasila mikrokontroler. Więc muszę zasilić Arduino przez baterię  z klipsem, która pasuje do gniazda zasilania w Arduino i wykorzystać stabilizator LM7805 na każdy serw? Czy do ich zasilania wykorzystać baterie o napięciu 1,5 V połączone szeregowo i odpowiednie kondensatory (na wejsciu zasilania, i na wejsciu kazdego serwo)? Czy macie jakieś inne rozwiązania? Proszę o pomoc dla zielonej :0

Edytowano przez BeGie
Link do komentarza
Share on other sites

@BeGie, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

7 minut temu, BeGie napisał:

Nie powinno się zasilać serwo bezpośrednio z tego samego napięcia, które zasila mikrokontroler. Więc muszę zasilić Arduino przez baterię  z klipsem, która pasuje do gniazda zasilania w Arduino i wykorzystać stabilizator LM7805 na każdy serw? Czy do ich zasilania wykorzystać baterie o napięciu 1,5 V połączone szeregowo i odpowiednie kondensatory (na wejsciu zasilania, i na wejsciu kazdego serwo)? Czy macie jakieś inne rozwiązania?

Faktycznie najlepiej dla serw zorganizować osobne zasilanie. Zacznij jednak od pomiarów ile prądu będą łącznie pobierały serwomechanizmy. Raczej nie ma sensu w takim wypadku robić osobnego stabilizatora dla każdego serwa. Lepiej będzie wykorzystać jakieś jedno, ale mocniejsze źródło zasilania - zasilacz, moduł przetwornicy itd. Czy urządzenie ma być zasilane z baterii, czy dopuszczasz wykorzystanie zasilacza?

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Ma być zasilane z baterii. Spotkałam się z podobnym przypadkiem, że właśnie 5 takich samych serwomechanizmów było zasilanych przez 4 baterie po 1,5V połączonych szeregowo,  był użyty kondensator elektrolityczny 1000 µF podłączony na wejściu zasilania, kondensator elektrolityczny Low-ESR 100 µF oraz kondensator ceramiczny 1µF na wejściu każdego serwomechanizmu.

Link do komentarza
Share on other sites

Można i tak, ale baterie AA przy 5 serwomechanizmach nie wystarczą na zbyt długo. Zacznij jednak od pomiarów - sprawdziłeś ile prądu będzie pobierało całe urządzenie?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.