Skocz do zawartości

System Workbench - zarządzanie projektami


SACZI

Pomocna odpowiedź

Witam

To mój pierwszy post na forum!

Wczoraj wreszcie "zmusiłem" się do rozpoczęcia studiowania kursów programowania STM32.

Zainstalowałem odpowiednie programy, przerobiłem kilka pierwszych programów z kursu (łącznie z ich własnymi modyfikacjami) i pojawił mi się problem (programy działają).

Chodzi mianowicie o to sposób otwierania projektów, które domyślnie zapisywane są w folderze .../workspace.

W jaki sposób poprawnie otwierać projekty, aby środowisko wczytywało poprawnie odpowiednią konfigurację (Run Configurations - C/C++ Application?

EDIT Kompilator po stworzeniu kilku projektów po prostu przestał działać. Nawet nie wiem w czym problem leży.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@SACZI, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
13 godzin temu, SACZI napisał:

DIT Kompilator po stworzeniu kilku projektów po prostu przestał działać. Nawet nie wiem w czym problem leży.

Zupełnie się nie uruchamia czy np. programy się nie kompilują?

13 godzin temu, SACZI napisał:

W jaki sposób poprawnie otwierać projekty, aby środowisko wczytywało poprawnie odpowiednią konfigurację (Run Configurations - C/C++ Application?

A co w tej chwili źle Ci się wczytuje, jaki jest błąd?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak, problemy są z konfiguracją.

Gdy otwieram przykładowo pr05 po pr04, to w konfiguracji nadal jest 04.

Radzę sobie w taki sposób, że usuwam konfigurację, tworzę nową i uruchamiam program.

Ale nie tak to ma działać.

W środowiskach typu VisualStudio, czy dawne Borlandy (Delphi, C++, ...), środowisko tworzy plik, który uruchamia cały projekt.

Dzięki temu uruchamiane były projekty ze wszystkimi odwołaniami.

Edytowano przez SACZI
Link do komentarza
Share on other sites

OK, temat można zamknąć ...

Jednego rozwiązania nie znalazłem, ale kompilator jakoś działa.

Po prostu uruchamiając projekt, pyta (czasem), która konfigurację uruchomić.

Wtedy wybieram odpowiednią, a jak jej nie ma na liście, to ponownie tworzę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@SACZI, dziękuję, że podzieliłeś się "rozwiązaniem" problemu. Tematu nie będę zamykał, może ktoś za jakiś czas znajdzie sposób, który definitywnie rozwiąże Twój problem i się nim tutaj podzieli 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.