Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem kamery / Motion / Waveshare Camera HD F Night Vision OV5647


MMO

Pomocna odpowiedź

Witam,

mam problem zastanawiam się czy mam inną kamerę. Ponieważ nie działa mi polecenie:

sudo modprobe bcm2835-v4l2

wciskając enter po tej komendzie nic się nie dzieje. Reszta poleceń przechodzi jednak nie mam obrazu wpisując adres mojej maliny ;/

Wydaje mi się żę Motion nie widzi mojej kamery.

Komunikat z przeglądarki:

unable to open device

Czy mogę liczyć na pomoc? Dodam, że z poziomu linuxa zdjęcia mogę robić z kamery wiec działa.

 

Edytowano przez MMO
Link do komentarza
Share on other sites

@MMO, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Dnia 23.12.2018 o 23:26, MMO napisał:

mam problem zastanawiam się czy mam inną kamerę.

Nie powiedziałeś jakiej kamery używasz, więc nie mamy jak się domyślić z czego wynika problem. Nie widzę żadnego zestawu do kursu przypisanego do Twojego maila użytego przy rejestracji na forum, więc nie mam pojęcia czy korzystasz z tego samego sprzętu, który był opisywany w kursie - musisz podać więcej szczegółów.

Dnia 23.12.2018 o 23:26, MMO napisał:

wciskając enter po tej komendzie nic się nie dzieje. Reszta poleceń przechodzi jednak nie mam obrazu wpisując adres mojej maliny ;/

Sprawdziłeś dalszą część instrukcji? "Teraz w katalogu /dev pojawi się nowe urządzenie, które będzie odpowiadało kamerce: /dev/video0." Pojawiło się u Ciebie takie nowe urządzenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Dnia 27.12.2018 o 08:56, Treker napisał:

, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

Dokładnie dopiero zaczynam, postaram się poprawić i zastosować do twoich spostrzeżeń.

Dnia 27.12.2018 o 08:56, Treker napisał:

Nie powiedziałeś jakiej kamery używasz, więc nie mamy jak się domyślić z czego wynika problem. Nie widzę żadnego zestawu do kursu przypisanego do Twojego maila użytego przy rejestracji na forum, więc nie mam pojęcia czy korzystasz z tego samego sprzętu, który był opisywany w kursie - musisz podać więcej szczegółów.

Kamera którą używam toKamera Waveshare Camera HD F Night Vision OV5647

Dnia 27.12.2018 o 08:56, Treker napisał:

Pojawiło się u Ciebie takie nowe urządzenie?

Nic sie nie pojawiło.

Link do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, MMO napisał:

Kamera którą używam toKamera Waveshare Camera HD F Night Vision OV5647

W takim razie, posty wydzielam, aby nie wprowadzać zamieszania w komentarzach pytaniami o inny sprzęt niż ten, który był używany w kursie. Niestety nie miałem okazji testować tych kamer, więc nie pomogę, ale na pewno ktoś inny chętnie coś doradzi 🙂

Posty wydzielone z:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.