Skocz do zawartości

TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!


Komentator

Pomocna odpowiedź

TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!

Pora na podsumowanie ubiegłego roku, który był wypełniony nowinkami technicznymi. Pojawiło się wiele ciekawych projektów, produktów, płytek dla deweloperów oraz narzędzi. Oto lista 12 najchętniej czytanych wiadomości, które opublikowaliśmy na Forbocie w 2018 roku!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście liczę, że nadchodzące miesiące przyniosą wiele ciekawostek związanych z architekturą RISC-V, która pojawia się teraz w wielu nowych miejscach. Jest duża szansa, że społeczność zainteresuje się tym tematem i powstaną nowe, ciekawe platformy 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A mnie zaskoczyło w tym podsumowaniu coś innego - równo połowa, bo 6 z 12 wiadomości dotyczy Raspberry Pi, ewentualnie odpowiedników malinki. Wygląda na to że tematyka SBC zyskuje popularność na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, Elvis napisał:

A mnie zaskoczyło w tym podsumowaniu coś innego - równo połowa, bo 6 z 12 wiadomości dotyczy Raspberry Pi, ewentualnie odpowiedników malinki. Wygląda na to że tematyka SBC zyskuje popularność na forum 🙂

Tak, faktycznie temat SBC jest na Forbocie coraz popularniejszy. Jednak obawiam się, że główną przyczyną tego wyniku jest fakt, że żadna z premier Arduino z 2018 roku nie była na tyle interesująca, aby przyciągnąć szersze grono czytelników. Analogicznie ma się sytuacja z klonami Arduino, również nie było niczego przełomowego. Oczywiście jest coraz więcej informacji o ciekawych modułach z ESP, ale to ciągle nie ten poziom zainteresowania, co w przypadku malinki.

3 godziny temu, olmekowie napisał:

A ja myślę że może coś ruszy z dalszymi części kursu Arduino gdyż bardzo czekam na coś nowego.

Miniony rok minął pod hasłem wielu zmian na Forbocie, jak chociażby całkowite przebudowanie całego serwisu (bloga i forum). Podobnych zmian było wiele, niestety nie skutkowały nowymi kursami, ale były konieczne do dalszego funkcjonowania. Zostało do zamknięcia jeszcze kilka spraw tego typu i wtedy w całości będę mógł poświęcić się tworzeniu kursów - na pewno zajmę się wtedy Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.