KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!

TOP 12 wiadomości technicznych z 2018 roku!

Pora na podsumowanie ubiegłego roku, który był wypełniony nowinkami technicznymi. Pojawiło się wiele ciekawych projektów, produktów, płytek dla deweloperów oraz narzędzi.

Oto lista 12 najchętniej czytanych wiadomości, które opublikowaliśmy na Forbocie w 2018 roku!

Miejsce 12: PyGo – energooszczędna sieć o zasięgu do 12 km

PyGo – energooszczędna sieć o zasięgu do 12 km

PyGo to płytki IoT z działającą implementacją MicroPythona, które wykorzystują technologię LoRa do tworzenia sieci o zasięgu do 12 km. Płytki mogą umożliwić komunikację w miejscach bez… Czytaj dalej »


Miejsce 11: LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

Rynek komputerów jednopłytkowych jak zawsze pełen jest nowości. Tym razem pora na demona prędkości. LattePanda Alpha to płytka, która mieści się w kieszeni, a wydajnością prześciga najnowszego MacBooka! Do… Czytaj dalej »


Miejsce 10: NanoPi Neo4 – płytka z 6 rdzeniami w cenie RPi?

NanoPi Neo4 – płytka z 6 rdzeniami w cenie RPi?

Firma FriendlyElec wypuściła na rynek NanoPi Neo4, czyli miniaturowy komputer klasy SBC z wbudowanym 6-rdzeniowym procesorem.  Dzięki HDMI 2.0a, komputer może się doskonale sprawdzić jako proste centrum multimedialne. Komputer… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Zegar Arduino z oryginalnym wyświetlaczem LED

Zegar Arduino z oryginalnym wyświetlaczem LED

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zegar na Arduino, który wykorzystywał małe, metalowej kulki zamiast wskazówek. Pora na kolejny, równie oryginalny projekt. Tym razem zegar cyfrowy, który… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży

Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży

Fani Raspberry Pi Zero ucieszą się na pewno z informacji, że niedawno odbyła się premiera nowej malinki: Raspberry Pi Zero WH! Jednak wszyscy, którzy liczyli na to, że nowsza… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Zmień swój telefon w uniwersalny miernik cyfrowy!

Zmień swój telefon w uniwersalny miernik cyfrowy!

Czy miałeś kiedyś potrzebę zmierzenia napięcia, ale nieporęczny multimetr utrudniał sprawę? Czasem wielofunkcyjne urządzenie może okazać się zbyt rozbudowane. Miernik VION to produkt, który pozwoli każdemu na… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Zaktualizuj RPi! Co przynosi nowa wersja Raspbiana?

Zaktualizuj RPi! Co przynosi nowa wersja Raspbiana?

Nowa wersja Raspbiana, popularnej dystrybucji Debiana dla Raspberry Pi, jest już dostępna. Oprócz wyeliminowania błędów i wprowadzenia wielu usprawnień, system doczekał się nareszcie kilku zmian, których już od… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Rock Pi – tańszy i lepiej wyposażony następca malinki?

Rock Pi – tańszy i lepiej wyposażony następca malinki?

Niedługo do sprzedaży trafi Rock Pi, czyli moduł, którego specyfikacja z pewnością zadowoli osoby czekające na Raspberry Pi 4. Rock Pi wyposażono m.in. w USB 3.0, złącze dla… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Powrót do korzeni: pamięć ferrytowa dla Arduino

Powrót do korzeni: pamięć ferrytowa dla Arduino

Pamięci ferrytowe były szczególnie popularne w latach 1950 - 1970, gdy złota era komputerów dopiero miała się rozpocząć. Dziś już raczej niespotykane, a dawniej pełniły bardzo ważną rolę… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Jak zbudować miniaturowy silnik z płytki PCB?

Jak zbudować miniaturowy silnik z płytki PCB?

Silniki elektryczne łączą precyzyjną mechanikę z elektroniką. Okazuje się, że niektóre elementy mechaniczne można z powodzeniem zastąpić odpowiednimi płytkami drukowanymi. Pewien młody konstruktor opracował małe silniki, które działają… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Raspberry Pi DVB TV uHAT – serwer TV na malince?

Raspberry Pi DVB TV uHAT – serwer TV na malince?

Dobra wiadomość dla fanów malinki - premiera nowego, oficjalnego modułu od Raspberry Pi Foundation. Od teraz możliwości miniaturowego komputera będą jeszcze większe. Nowa płytka przyda się wszystkim tym,… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Premiera: nowe Raspberry Pi 3 Model B+ już dostępne!

Premiera: nowe Raspberry Pi 3 Model B+ już dostępne!

Obchodzony dziś dzień liczby Pi jest szczególnie ważny dla fanów najpopularniejszego komputera jednopłytkowego. To właśnie tego dnia premierę miały liczne produkty z rodziny Raspberry Pi. W tym… Czytaj dalej »


Jak widać w tym roku największą popularnością cieszyły się wiadomości związane z Raspberry Pi. Jak obstawiacie, co przyniesie najbliższe 12 miesięcy? Czy malinka nadal będzie królowała, czy znajdzie się jednak godny konkurent, który będzie równie popularny? Podajcie swoje typy komentarzach!

arduino, elektornika, forbot, raspberrypi, top, wiadomości

Trwa ładowanie komentarzy...