Skocz do zawartości

Problem z DS1307


Mrpatryk

Pomocna odpowiedź

1 minutę temu, Treker napisał:

Jak odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie to pewnie będzie łatwiej:

 

Posiadam taki moduł , już pisałem wcześniej https://www.google.com/search?q=tiny+modules+rtc+i2c&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiR3sv7hYngAhWRLVAKHeh5Ae4Q_AUIDigB&biw=1707&bih=795#imgrc=AQlyoLsOe_uyXM:

Link do komentarza
Share on other sites

No to raczej przyjrzyj się temu modułowi i sposobowi podłączenia do Arduino. Ta biblioteka działa właściwie. Uruchomiłem jak wspominałem przykład DS1307_Simple (na Arduino Uno) i bez jakichkolwiek modyfikacji podłączyłem swój moduł z DS1307 (zobacz).

Moduł od prawie roku leżał sobie w szufladzie i ... wszystko działa jak należy więc problem nie w bibliotece lecz w sprzęcie lub jego podłączeniu. Sprawdź połączenia, a zamiast pokazywać wyniki wyszukiwarki daj link do noty katalogowej producenta tego modułu.

ds1307.png

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Widzę że soft raczej dobry - ale jeszcze spróbuj odpalić przykład z Plik → Przykłady -> Zjeżdżasz na sam dół, klikasz Rtc by Makuna → DS1307_Simple.

Jeżeli to będzie wypluwało to samo, pokaż nam jak to podłączasz, oraz zobacz czy sama płytka wygląda jak należy. 

Link do komentarza
Share on other sites

podłączenie pisałem już wyżej jakie jest , tak samo juz odpalałem ten przykład z 3 razy ... niestety ten sam skutek ...;/ płytka z wygladu niby ok ... moze to ze bateryjka miala 4.03 V mogło uszkodzić DS1307 . ...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W takim razie pozostaje Ci wymienić baterię lub spróbować bez niej. Jak dalej nie zadziała, a jesteś pewien że wszystko dobrze robisz, musisz na reklamacje zgłosić. Najwyżej w sklepie pomogą Ci z uruchomieniem 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Mrpatryk napisał:

ze bateryjka miala 4.03 V

A jaka to bateria, że aż takie napięcie miała?

Według producenta DS1307:

Voltage Range on Any Pin Relative to Ground -0.5V to +7.0V

Jak masz zwykłe Arduino UNO to może podłącz RTC do niego i sprawdź. Cały czas jednak sugeruję by wszystko wyłączyć, porozłączać i po kolei na spokojnie podłączyć jeszcze raz (10x sprawdzając).

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.