Skocz do zawartości

Łatwy podgląd plików GERBER w kalkulatorze PCBWay


Komentator

Pomocna odpowiedź

Łatwy podgląd plików GERBER w kalkulatorze PCBWay

Firma PCBWay stała się w naszym kraju bardzo popularna dzięki niskim cenom produkcji PCB i narzędziom wspomagającym zamówienia. Pula tych narzędzi właśnie się powiększyła. Niedawno na stronie PCBWay pojawiła się nowa możliwość podglądu plików gerber bezpośrednio na podczas zamawiania.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Niby drobiazg, a dziwne, że wcześniej tego nie było. Wygląda całkiem dobrze - przyda się nawet, jeśli ktoś nie zamawia u nich PCB 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 13.02.2019 o 11:38, Zealota napisał:

Warto zaznaczyć, że konkurencja ma takie narzędzia już od dawna, nie mniej jednak całość ułatwia proces zamówienia.

Dokładnie. Dziwie się, że PCBWay wprowadziło to tak późno. Odkąd omyłkowo zamówiłem jedną serię płytek w odbiciu lustrzanym, nie zamawiam u nikogo w ciemno 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, msalamon napisał:

Dokładnie. Dziwie się, że PCBWay wprowadziło to tak późno. Odkąd omyłkowo zamówiłem jedną serię płytek w odbiciu lustrzanym, nie zamawiam u nikogo w ciemno 😄

Niezależnie od tego czy producent ma podgląd gerberów czy nie, to i tak warto korzystać z zewnętrznej przeglądarki, np. prosto z KiCada albo tej:

https://pl.zofzpcb.com

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Korzysta ktoś z PCBWay i może opowiedzieć coś o jakości i cenach? Przyznam że jeżeli chodzi o wschodnich producentów to zamawiałem kilka razy z KingSunPCB i byłem zadowolony, jakoś płytek świetna, a do płytek dołączony raport z testów elektrycznych i weryfikacji metalizacji itd. Są szybcy i cholernie dokładni. Ze 2 razy wyłapali jakiś błąd który raczej im program nie pokazał, więc to o czymś świadczy. Cenowo już nie jest tak fajnie bo za uruchomienie zamówienia zawsze kasowali od 40 do 70 USD, ale ja zawsze robię płyty większe od 100 x 100 i ze złoceniem chemicznym. :) 
Jeżeli chodzi o krajowego dostawcę to TechnoService jest spoko :) Jakość dobra, a jak traficie w PCB Day który jest praktycznie co miesiąc to macie koszta dokumentacji prototypowej za 12 zł, a za sztukę płytki płacicie jak na wschodzie.
Chciałem zadać pytanie a się rozpisałem... :)

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@mik9e witam na forum 🙂

Jeśli chodzi o małe prototypy to korzystałem i jestem zadowolony (jak wiele osób). To duża, sprawdzona firma, a te wszystkie reklamy z informacją o niskich cenach to prawda, nie ma tam żadnych ukrytych opłat. Wydaje mi się, że w przypadku większych zamówień też będziesz zadowolony. Oczywiście wtedy ceny są już wyższe od reklamowanych 5$, ale i tak trakcyjne. Najlepiej wyklikaj parametry swojego zamówienia w kalkulatorze i porównaj: https://www.pcbway.com/orderonline.aspx Daj znać z ciekawości co wyjdzie z tego porównania 🙂

Dnia 16.02.2019 o 14:58, mik9e napisał:

Jeżeli chodzi o krajowego dostawcę to TechnoService jest spoko 🙂 Jakość dobra, a jak traficie w PCB Day który jest praktycznie co miesiąc to macie koszta dokumentacji prototypowej za 12 zł, a za sztukę płytki płacicie jak na wschodzie.

O, to ciekawostka - chyba ta informacja nigdy się u nas nie pojawiła. Dobrze wiedzieć, że lokalnie też można trafić na lepsze ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 16.02.2019 o 14:58, mik9e napisał:

Korzysta ktoś z PCBWay i może opowiedzieć coś o jakości i cenach? Przyznam że jeżeli chodzi o wschodnich producentów to zamawiałem kilka razy z KingSunPCB i byłem zadowolony, jakoś płytek świetna, a do płytek dołączony raport z testów elektrycznych i weryfikacji metalizacji itd. Są szybcy i cholernie dokładni. Ze 2 razy wyłapali jakiś błąd który raczej im program nie pokazał, więc to o czymś świadczy. Cenowo już nie jest tak fajnie bo za uruchomienie zamówienia zawsze kasowali od 40 do 70 USD, ale ja zawsze robię płyty większe od 100 x 100 i ze złoceniem chemicznym. 🙂
Jeżeli chodzi o krajowego dostawcę to TechnoService jest spoko 🙂 Jakość dobra, a jak traficie w PCB Day który jest praktycznie co miesiąc to macie koszta dokumentacji prototypowej za 12 zł, a za sztukę płytki płacicie jak na wschodzie.
Chciałem zadać pytanie a się rozpisałem... 🙂

Pozdrawiam

Mi z PCBWay zdarzyło się dostać słabej jakości warstwę opisową. Była bardzo 'pixelowa'. Poza tym jakość jest super.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.