Skocz do zawartości

Nowy HAT pozwala podłączyć 4 dyski przez SATA 6 Gbps


Komentator

Pomocna odpowiedź

Nowy HAT pozwala podłączyć 4 dyski przez SATA 6 Gbps

Nowa nakładka do SBC NanoPi M4 nareszcie wykorzystuje pełnię możliwości PCIe 2x, które wyprowadzono, na bardzo nietypowym dla tego zastosowania, złączu typu goldpin. Rozwiązanie pozwala osiągnąć lepsze rezultaty, niż w przypadku eMMC lub microSDXC.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

NAS lepiej złożyć na jakimś micro serwerze. Przynajmniej mamy obudowę, zatoki na hdd, zasilanie. Tutaj za 500zł mamy tylko nanopi + hat sata...

Kiedyś były energooszczędne serwery hp z 4xSATA +1x SATA  na system zamiast DVD za 450-500zł (oczywiście używka na aledrogo). Obecnie nowe takie chodzą po 1200zł. Pobór mocy bez obciążenia mieścił się w 25W, z 5 hdd pod obciążeniem max ok 60-65W. I nic nie trzeba kombinować.

Link do komentarza
Share on other sites

Prościej może i tak, ale z pewnością nie energo-oszczędniej, ten zestawik sparowany z czterema dyskami 2,5" nie wciągnie więcej jak 30W a w spoczynku to pewnie i poniżej 10 zejdzie (jeżeli oczywiście włączy się odpowiednio zatrzymanie dysków przy nie używaniu, w testach przy max obciążeniu samo M4 oscyluje w okolicach 10W, więc w spoczynku będzie mniej)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Każdy dysk to 10W pod obciążeniem. Tak więc dyski i nanopi to w sumie ok 50w, bez obciążenia serwer podałem-25W. Pod obciążeniem 65W z 4 HDD. A wydajność i możliwości nieporównywalne. Sam kombinowałem zanim sprawdziłem to rozwiązanie. Do tego obsługa hotswap, dedykowane kieszenie na dyski, mała zgrabna obudowa. 

Sam szukam teraz na ebay takiego micro serwerka HP bo taki testowałem u kolegi z 4xHDD 2TB. Cicho, wydajnie, obudowa, kieszenie na hdd... Bez kombinacji...

Te 15W różnicy w tym wypadku mnie nie przekonuje.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.