Skocz do zawartości

Problem z wgrywaniem programu do STM32F429 (działa tylko kilka razy)


piotrdn

Pomocna odpowiedź

Hej,

Praktycznie zawsze po kilkukrotnym wgraniu programu przez Utility następuje moment tak jakby "zawieszenia" możliwości wgrania programu z danego projektu. W sytuacji, gdy np chce sobie kilkukrotnie zmodyfikować program z kursu, tak +- za trzecim razem, gdy go wgrywam wyskakuje informacja (załączam screeny) i nie ma możliwości wgrania kodu. Do tej pory radziłem sobie z tym tak, że tworzyłem nowy projekt od początku, zaczynając od CUBE itd. (stary kasowałem) i wtedy znowu miałem kilka prób na wgrywanie programu. Dodam jeszcze, że wszystko poprawnie się kompilowało. Takie tworzenie projektu od nowa jest uciążliwe. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam 🙂

U1.png U2.png

Link do komentarza
Share on other sites

@piotrdn takich błędów jeszcze nikt nie zgłaszał, więc to coś nowego. Na pewno nie ma potrzeby tworzenia projektów od nowa, bo to byłoby strasznie uciążliwe. Próbowałeś zwyczajnie wyczyścić projekt i zbudować całość raz jeszcze? Czy po resecie płytki problem cały czas występuje?

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Próbowałem narzędziem Project -> Clean i niestety nie pomogło. Próbowałem też poprzez Project C/C++ Index -> Rebuild lub Freshen All Files niestety również nie pomogło. Co ciekawe inny poprawnie działający projekt wgrywa się bez problemu i gdy znowu chcę wgrać ten, który nie działał to niestety znowu ta sama sytuacja.

Link do komentarza
Share on other sites

54 minuty temu, Treker napisał:

takich błędów jeszcze nikt nie zgłaszał, więc to coś nowego

Nikt nie zgłaszał, bo nie używał STM32F429 do robienia kursu... Na zrzutach ekranu wyraźnie widać, że to inny mikrokontroler niż używany w kursie - więc może być winne cokolwiek. Proponuję wydzielić temat, a mój wpis usunąć, bo niewiele wnosi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam 

Mam taki sam problem jak kolega piotrdn. Posiadam zestaw  STM32F4 Discovery zakupiony parę dni temu ( kupiony specjalnie pod kurs z forbot ).  Próbowałem czyścić projekt ale nie pomogło. Czy już wiadomo jak temu zaradzić ??

Pozdrawiam 🙂

Przechwytywanie.thumb.PNG.191af83c7195d28e1486d4574d930e8a.PNG

Link do komentarza
Share on other sites

Problem nadal nierozwiązany. Doszedłem do tego, że wina stoi po stronie System Workbench, a dokładniej coś jest nie tak z generacja pliku wynikowego HEX. Program generuje praktycznie pusty plik...

Link do komentarza
Share on other sites

Zaobserwowałem jeszcze jedną prawidłowość a mianowicie jeśli w Cube zmienię konfigurację pinów w istniejącym projekcie i  zaimportuję zmieniony projekt do Workbencha to sytuacja się powtarza. Rozwiązanie takie cząstkowe jakie zastosowałem to: usunięcie projektów z Workbencha, usunięcie folderów z projektami i następnie: metoda którą opisałem. Każdy kolejny projekt utworzony w Cube import do Workbench zapis i build project (ten z którym na daną chwilę pracujemy). W ten sposób mogę mieć kilka projektów pracować na nich ale konfiguracji pinów ponownie przez Cube na danym projekcie nie zmieniam. 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.