Skocz do zawartości

Który moduł uruchomieniowy AVR wybrać?


morswin89

Pomocna odpowiedź

Witam

Który moduł z tych dwóch będzie lepszy (pomijam pojemność uC bo zawsze można wymienić) lub macie może jakieś inne lepsze propozycje?

http://www.allegro.pl/item824250340_prog_plytka_evb_4_3_atmega32_usb_bascom_lcd.html

http://www.allegro.pl/item822384997_modul_uruchomieniowy_atmega_16_usb_lcd_led_isp.html

Link do komentarza
Share on other sites

Mi się wydaje że będzie lepszy ten z atmegą 16 ponieważ jest według mnie bardziej rozbudowany, zaawansowany.

Po co sobie kupujesz zestaw uruchomiony ja jak by był na twoim miejscu to bym sobie kupił płytke stykową i parę elementów i na niej się bawił.

Link do komentarza
Share on other sites

Lepszy to pojęcie względne.

Wypisz sobie czego oczekujesz od takiego modułu, a później porównaj je pod tymi względami. Dla każdego lepszy będzie jakiś inny - ze specyficznych powodów.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Wydaje mi się, że ten drugi jest bardziej rozbudowany czyli bardziej uniwersalny.

To jest jego niewątpliwą zaletą.

W pewnym sensie zgadzam się z profesorkiem co do płytki stykowej.

Jak chcesz wydać tego rzędu sumę to o wiele przydatniejszy będzie na prawdę dobry programator

POLECAM ten:

http://www.seguro.pl/sklep/?zobacz=4710&producent=

umożliwia także debugowanie w JTAG lub dW.

Długo pracowałem ze zwykłym programatorem za 10zł (samoróbka)

i działało, byłem z tego zadowolony,
ale jak kupiłem programator debugger to teraz nie wyobrażam sobie pracy bez niego

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja powiem tak, jak chcesz kupować moduł uruchomieniowy polecam polecam zl3avr. Te dwa są dobre, ale mają wielką wade dla początkującego, niektóre elementy są w smd, co utrudnia wymiane uszkodzonych elementów. Moge też powiedzieć, że lepiej kupować płytki z kamami.pl, poniewarz jest szybka wysyłka. Dobrze jest też kupić płytki z dużą ilością portów, z ostrzętowaniem do nich, np z portem rs232 i konwertem napięć do niego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz sobie ogólnie to:

http://kamami.pl/index.php?categoryID=60

i drugą stronę 😉

Ceny może troszkę wyższe, ale wybór jest, no i to kamami.

Myślę, że jeśli będziesz miał jakiś problem, to możesz się spokojnie zwrócić o pomoc do nich i liczyć na poradę. Mi tak cały miesiąc poświęcili, aż w końcu znaleźliśmy rozwiązanie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A więc tak początkujacy jestem w dziedzinie programowania, natomiast z elektronika ogolnie nie jest tak źle i z SMD również jestem obeznany więc wszelkie naprawy to nie problem. Patrząc na Kamami to ceny nie wiem skąd biorą i a porownująć zl3avr druga aukcją dość ubogo wypada za ta cenę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale w tym nie chodzi tylko o zawartość płytki, ale o rzeczy takie jak gwarancja etc. Zl3avr sam używam, i troche ją zniszczyłem, lecz spadła mi z 1,5 metra i dalej smiga jak nalezy. Zl3avr ma też dużo portów, a wyprowadzenia procesora ną na dwóch rzędach goldpinów, co też jest zaletą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.