Skocz do zawartości

gdzie kupić układ , który może rozpoznawać mowę ??


kknd99

Pomocna odpowiedź

Witam, mam za zadanie wykonać interface przez który będzie można sterować małego jeżdżącego robota. Muszę też zakupić (bo ponoć można) układ który będzie przetwarzał sygnał i sterował robotem np. przez COM albo jakiś inny port. Chciałem was zapytać czy taki układ jest kosztowny, czy można było by wykonać go we własnym zakresie? Byłbym wdzięczny za podanie jakiegoś konkretnego sklepu sprzedającego coś takiego. Moje pytanie może jest żenujące dla was ale naprawdę potrzebuję pomocy w tej kwestii.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczegółów na razie nie znam, konkrety będę wiedział 4 stycznia po spotkaniu z promotorem. Na razie zaproponował mi abym wykonał sterowanie robotem przez komendy głosowe (robot jest gotowy w pracowni , nie mam jeszcze do niego żadnej specyfikacji). Nic jeszcze z nim nie uzgadniałem. Pytanie zadałem bo chciałbym się przygotować do tej rozmowy i zasugerować najlepsze rozwiązanie. Na razie powiedział mi, że są takie układy z mikrokontrolerami , które są już zaprogramowane do tego typu zadań nie rozgadywał się na ten temat bo miał mało czasu. Ja mam wykonać interface za pomocą którego można się komunikować po przez np. kabel podłączony między komputerem a tym modułem który z kolei steruje ruchami robota. Będę wdzięczny za każdą sugestie , jak byście to widzieli.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym widział to tak:

mikrofon podłączony do pcta, na pececie jakieś oprogramowanie rozpoznające komendy (nie mowę, mówcę, ale gotowe komendy, jak w telefonach z wybieraniem głosowym), potem dane z programu wysyłane po rs232 lub usb > 232 do jakichś tanich modułów radiowych (od biedy dioda ir z modulacją 36khz wysyłająca dane i tsop na robocie odbierający) + uC na robocie do dekodowania i sterowania mostkiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.