Skocz do zawartości

[Bascom]program niedający się załadować na ATmega8


feriar

Pomocna odpowiedź

Program powinien się normalnie wgrać, Bascom raczej tu nic nie komplikuje. Nie może to też być wina samego programu, bo do procesora można każdą bzdurę wgrać, natomiast błąd Difference wskazuje na to, że w procesorze jest co innego niż w pliku hex programu, czyli inaczej mówiąc wgrały się jakieś śmieci, lub nic (Difference 0000).

Porada: Sprawdź dokładnie zasilanie procka.

[ Dodano: 01 Sty 10 04:19 ]

1496 ROM dokładniej 1496 bajtów pamięci flash.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

tzn. mam programator STK200 i do niego uniwersalny kabel tzn. jest wejście kanda i z tego kanda wychodzą jeszcze pojedyńcze kabelki, które podłącza się do gold pinów. Używam właśnie tych kabelków bo bezpośrednie wejścia Kanda nie moge podłączyć bo mój porgramator geaneruje zbyt małe napięcie aby nawet uruchomić procesor [0,6V], także używam zasilania z portu USB i ono według mnie nigdy nie zawodzi. Ten problem może zależeć od konfiguracji sprzętowej komptera albo od softu ? (wiem i z góry przepraszam - zdania nie zaczyna sie od Ja, Mój itp.)

Mój komuter to:

- Płyta główna: ASRock AM2NF6G

- HDD: Samsung 320GB

- RAM: 2,5GB DDR2

- Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6100 nForce 4

- Karta dźwiękowa: Integra 7.1

- Procesor: AMD Athlon 64 3000+ [socket AM2]

- Napęd: TSSTcorp CDDVDW SH-S202N

Mój soft to:

Windows XP Service Pack 2

Link do komentarza
Share on other sites

(wiem i z góry przepraszam - zdania nie zaczyna sie od Ja, Mój itp.)

Nie należę do takich dla których ważniejszy jest twój styl pisania niż twój problem 😉

Myślę, że taki błąd, to nie wina sprzętu. Jeśli wszystko rusza i masz właśnie ten difference 0000 oraz 0022, to chyba coś tam łapie.

Czy mógłbyś spróbować odczytać co znajduje się w pamięci procka? W bascomie to jest opcja coś tam read flash to buffer.

Czy masa zasilania procesora jest podłączona z masą programatora?

W jaki sposób twój programator generuje zbyt małe napięcie?

Jeśli na złączu programatora jest pin VCC i nie dostarcza on napięcia, to prawdopodobnie powinieneś podłączyć go do plusa zasilania. Może to być zasilanie wewnętrznych buforów programatora, które chronią układ sterujący przed uszkodzeniem i pozwalają programować przy większym zakresie napięć zasilających.

Gdybyś jednak mógł przysłać jakiś chociażby nabazgrany schemacik tego co podłączasz, albo zdjęcie w dobrej jakości, byłoby najlepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy masa zasilania procesora jest podłączona z masą programatora?

Tak

W jaki sposób twój programator generuje zbyt małe napięcie?

niewiem ale jak go podłączam do portu LPT i sprawdzam przez multimer to pokazuje napięcie 0.6V

Jeśli na złączu programatora jest pin VCC i nie dostarcza on napięcia, to prawdopodobnie powinieneś podłączyć go do plusa zasilania.

czyli mam połączyć zasilanie porgramatora i zew. zasilanie czyli moje USB tak ?

W bascomie to jest opcja coś tam read flash to buffer.

Znalazłem Read flash ROM into buffer. Niewiem na czym to polega ;\ ale po zakończeniu tej operacji wyświetliło mi Ready

Gdybyś jednak mógł przysłać jakiś chociażby nabazgrany schemacik tego co podłączasz, albo zdjęcie w dobrej jakości, byłoby najlepiej.

tzn. tego co składam tak ? niezrozumiałem trochę twojego pytania 🙂 także podeślę ten mój projekt który wykonuje oraz jego schemat

To jest układ tego sterwania

to jest to czym programuję

a schemat mojego "ustrojstwa" wygląda tak

Link do komentarza
Share on other sites

tzn. tego co składam tak ? niezrozumiałem trochę twojego pytania także podeślę ten mój projekt który wykonuje oraz jego schemat

No, to co składasz i tak jak tam podłączasz do programatora 😉

[ Dodano: 02 Sty 10 01:22 ]

A programator ma może taki schemat jak ten w linku:

http://modywzm.pl/files/stk200_schemat.pdf

?

Bo jeśli tak, to właśnie naciąłeś się na tą samą głupotę która mi z ZL20PRG zabrała miesiąc. Te biedactwa mają wewnętrzne bufory, które wymagają zasilenia z układu programowalnego (jak widać na załączonym schemacie) bo nie ciągną żadnego zasilania znikąd indziej 😉

Podłącz VCC na programatorze z +zasilania układu i spróbuj jeszcze raz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.