Skocz do zawartości

Prosty WiFiBot


Mario

Pomocna odpowiedź

Witam!

Przedewszystkim mam nadzieje że to dobry dział. Wczoraj przeczytałem na forum o WiFiBot-ach. No i poradziłem się "wujka google" znalazłem bardzo dużo ciekawych pomysłów no postanowiłem wybrac ten. Ostatnio w ręce wpadł mi stary PC-t więc mam potrzebne częsci. Sterowałbym laptopem z WiFi przez funkcje (komputer-komputer czyli sieć tylko między dwoma komputerami bez routera) przez pulpit zdalny. Na HDD robota zainstalowałbym linuxa. Mam tylko jeden problem bo nie wiem czym dokładnie zasilic płyte głowna dysk i silniki ponieważ do płyty głównej dochodzi pełno przewodów. Bardzo prosze o pomoc i uważam że jesli ktos chce zbudowac WiFiBota jest to bardzo tani i prosty sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera

Zależy jaki masz zasilacz i wejście na płycie głównej. Na wiki są podane schematy gdzie jakie napięcie, a jak czegoś brakuje znajdziesz na google. Łatwiej byłoby z podzespołami z laptopa, problem zasilania jest łatwiejszy do rozwiązania, a także elementu lapka zużywają mniej prądu. A jeszcze łatwiej byłoby zbudować takiego bota na bazie routera na którym można postawić linuxa i ma wyjścia rs232 lub usb.

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilacz komputera ma wyjścia na 5v. Ale lepszym rozwiązaniem było by wykorzystanie starego laptopa choć by z tego powodu że ma baterie i łatwo można go zasilać bo tylko jeden kabel o napięciu najczęściej 12v czyli jako podczymywanie zasilania akumulatora laptopa można wykorzystać akumulator 12v.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem że tak byłoby taniej ale mam 12 lat i nie mam na tyle pieniędzy aby kupowac dodatkowe częsci skoro mam pod nosem podobne. Myslałem o wykorzystaniu akumulatora żelowego

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja zapytam inaczej - jakie masz doświadczenie w budowaniu tego typu rzeczy?

Tak jak napisali wyżej - PC jest moim zdaniem nieco chybionym pomysłem; waga, wymiary, pobór prądu i sposób zasilania sprawia sporo trudności. Robię podobny projekt (sieć ad-hoc, rozbebeszony laptop, karta CF zamiast dysku, zdalny pulpit) i jest to dużo prostsze rozwiązanie.

Jeśli jednak upierasz się przy PC, to najprościej chyba kupić przetwornicę "samochodową" na 230VAC i podłączyć PC standardowo, przez zasilacz ATX.

Link do komentarza
Share on other sites

Doświadczenie hmm... moim zdaniem między słabym a srednim ale wiem ze tego typu uzadzenie jestem na siłach zbudowac. Macie racje teraz stare laptopy są w przystępnych cenach. Zapytam jeszcze w jaki sposób będą poruszały cie się silniki 😅 .

Link do komentarza
Share on other sites

Mostki H sterowane z USB (wcześniej planowałem użycie innej płyty głównej, która miała LPT - sterowanie miało odbywać się tą drogą; jest prościej).

Link do komentarza
Share on other sites

Do sterowania robotem wifi polecam płyty alix1.d http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=ALIX.1D__miniITX z zasilaniem 12V do tego karta wi-fi i antena.

Stawiasz na tym dowolny system - na dysku 3,5cala lub karcie pamięci i łączysz się bezpośrednio.

Płyta ma wszystkie potrzebne porty.

Rozwiązanie sprawdzone.

Jak jesteś zainteresowany to więcej info na PW

Obecnie planujemy zastosowanie mocniejszej płyty głównej na intel Atom.

Pozdrawiam

Piotom0

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.