Skocz do zawartości

Jak zlozyc to do kupy :)


Matejko94

Pomocna odpowiedź

Witam mam zamiar zrobic LF i zastanawiam sie nad wyborem silnikow

Mam zamiar kupic silnik 14000 obr/min dedykowane na 6v do tego przekladnia 5:1 z tego wychodzi 2800 obr/min z czego ~47 obr/s O.O jest to bardzo duzo moim zdaniem a nie zamierzam montowac malutkich kolek

Powiedzmy ze calosc bedzie wazyc ok pol kilo no to wyjdzie i tak duzo obrotow na sekunde

Moje pytania :

-PWM'em mozna zmniejszyc tak mocno szybkosc ?

-Macie moze jakies sklepy internetowe z przekladniami bo widzialem na wobit.pl ale nie wiem jak tam sie je kupuje 😉

-Pisza ze silniki pracuja w zakresie 4,5-6v jezeli zastosuje 3v to mozliwe ze predkosc znacznie mi by sie zredukowala czy silnik po prostu nie ruszy ?

Link do komentarza
Share on other sites

Pisza ze silniki pracuja w zakresie 4,5-6v jezeli zastosuje 3v to mozliwe ze predkosc znacznie mi by sie zredukowala czy silnik po prostu nie ruszy ?

Powinno się zredukować.

Mam zamiar kupic silnik 14000 obr/min dedykowane na 6v

To chyba jakieś silniki modelarskie? Zdajesz sobie sprawę jaki prąd one mogą pobierać?

Sprawdź, też czy będą miały wystarczający moment aby ruszyć robotem.

Link do komentarza
Share on other sites

To chyba jakieś silniki modelarskie? Zdajesz sobie sprawę jaki prąd one mogą pobierać?

Sprawdź, też czy będą miały wystarczający moment aby ruszyć robotem.

* Max. pobór prądu : 1,6 A tak modelarskie trzeba bedzie kupic jakis dobry pakiet 🙂

Dokladnie sa to Graupnery 280 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Macie moze jakies sklepy internetowe z przekladniami bo widzialem na wobit.pl ale nie wiem jak tam sie je kupuje 😉

Bardzo prosto. Trzeba się zarejestrować na stronie 🙂 Kupuje się systemem "dodaj do koszyka", zamawiasz przez stronę a resztę informacji dostajesz mailem (fakturę, potwierdzenie zamówienia). Kupowałem tam 2 razy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

jeśli mógłbym Ci jakoś doradzić Matejko94, to zobacz sobie na ten zestaw napędowy Tamiya Gearbox 70097 użytkownika oblak, aukcja nosi nazwę "Silnik, dwa silniki, zmienne przełożenie HIT!!!!" możesz ten zestaw zobaczyć

tutaj porównaj sobie ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.