Skocz do zawartości

Problem z wgrywaniem programów na STM32F429ZIT6


Kamilekkk

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry

Dokładnie postępując jak to jest pokazane w kursie napotkałem pewien problem. Jak wyżej ktoś pisał, można wgrywać plik .hex, więc tak też uczyniłem. Nie zauważyłem po drodze żadnych błędów, jednak nie zauważyłem aby jakakolwiek dioda zaświeciła się na niebiesko. Nie mam pojęcia gdzie może być błąd, spróbować postąpić z tym co pisali inni wyżej - zainstalować starszą wersję Cuba i wtedy spróbować?

Link do komentarza
Share on other sites

@Kamilekkk, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

9 godzin temu, Kamilekkk napisał:

Jak wyżej ktoś pisał, można wgrywać plik .hex, więc tak też uczyniłem. Nie zauważyłem po drodze żadnych błędów, jednak nie zauważyłem aby jakakolwiek dioda zaświeciła się na niebiesko.

Ile waży Twój plik hex?

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker mój plik .hex waży 12kb. Od razu przepraszam, że dopiero teraz wspominam o tym, ale w poprzednim poście totalnie o tym zapomniałem. Posiadam płytkę STM32F429ZIT6, taka z wyświetlaczem od razu. Domyślam się, że juz w Cube powinienem wybrać właśnie taką. Tak też zrobiłem, dalej praktycznie to samo co w poradniku robiłem - PD15 na output i dalej ten sam kod w odpowiednim miejscu do tego przeznaczonym. Nie napotkałem żadnych błędów po drodze. Po wgraniu programu na płyktę również nie pokazały się żadne błędy, ale dioda nie świeci się. Mam rozumieć, że inny pin należy skonfigurować aby zaświecić jakąś diodą w mojej płytce? Czy błąd może leżeć gdzieś indziej?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.