Skocz do zawartości

Problem z AVT 5540 - brak obrazu na ekranie


kayhoo

Pomocna odpowiedź

Cześć kilka miesięcy temu zamówiłem kit AVT 5540 typ b ( radioodbiornik ) tutaj link do dokumentacji https://serwis.avt.pl/manuals/AVT5540.pdf . Problem polega na tym że na ekranie lcd nic się nie wyświetla . Wymieniałem wyświetlacz i dalej nic. Wszystkie części są poprawnie przylutowane. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak mi pomóc ?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

oczywiście . Kiedy wysunełem maksymalnie w jedną stroną o pikselki zaczeły się lekko pojawaiać . zaaplikowałem płyn w sprayu ,,kontakt" (do potencjometrów) z myślą że to chodzi że potencjometr nie kontaktuje ale nic to nie pomogło .

jak na to wszystko tak patrze możliwe że to nie jest wina kontrastu tylko procesora. W instrukcji pisze że powinna być atmega168 a ja mam atmega328p czy to może być przyczyną problemów ? Bo nie działa też chyba zapamiętywanie stacji. I wyświetlacz pokazuje to samo co arduino kiedy nie zaprogramuje się do wyświetlania

i czy dało by się jakoś zaprogramować np arduino uno i do tego podłączyć ?

 

Edytowano przez kayhoo
Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetlił ci się kontrast? Atmega 168 może być ale dają lepszą 328.  Możliwe że procesor jest niezaprogramowany.  Arduino wykorzystuje ATmegi ale dokłada bootloader do programowania przez USARTa. Do zaprogramowania potrzebujesz programator AVR USBASP. Plik wsadowy w hex są dostępne na stronie  lub w załączniku.  

11557.ZIP

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki wielkie i czy jeszcze mógłbyś tylko wysłać link do tego programatora bo nie wiem jaki będzie odpowiedni 🙂

 

a i jeszcze jedna prośba ponieważ nie wiem który dokładnie plik wgrać czy mógłbyś podać lokalizację bo na razie doszedłem do       AVT5540> Program> radioRDA > radioRDA> radioRDA 

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy będzie ok. Jeżeli  nie programowałeś przez programator po SPI. W Avt można kupić zaprogramowany układ albo zgłoś reklamację.

Link do komentarza
Share on other sites

właśnie  programuje w arduino ale mam zamiar w wolnym czasie jak się skończy rok szkolny zabrać się za język C bo niestety ni mam aż tak dużo wolnego czasu .

I wielkie dzięki za pomoc

Temat uważam za zamknięty . 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 18.05.2019 o 17:29, kayhoo napisał:

Ale i tak się nauczę programować przez SPI bo to nie raz się przydaje 

Opanujesz tę umiejętność w 20 min. jestem tego niemal pewny a sam programator kosztuje na popularnym portalu aukcyjnym od kilku do kilkunastu zł. Jeśli się zdecydujesz kupić USBasp to polecam przy tej okazji kupić również zewnętrzny konwerter USB - RS232 CH340 za ok 5zł. jest dużo lepszy od tych ładowanych do większości klonów arduino a przydać się może w wielu innych przypadkach choćby jako zasilanie  z usb 3.3 i 5V. Co prawda dostarcza może niewielkiego prądu ale do zabawy scalakami wystarcza. No i będziesz go miał "na zawsze".

 

Dnia 18.05.2019 o 17:42, Electron napisał:

Do programowania przez SPI  używa się języka C. Na początek zobacz 2 poradniki. Poradnik 1  Poradnik 2

Cóż, nie każdemu pasują tego typu klimaty a uczenie się z filmu nie jest zbyt efektywną metodą tak więc nie zupełnie bym się zgodził z propozycjami kolegi. Proponuję zacząć od kursów forbota i z tej strony link gdzie lekcje są przygotowane celowo pod AVR. Do tego można znaleźć w necie darmowe książki i opracowania do ogólnej nauki języka C np:

http://trash.ttrsite.net/jezykansic.pdf

https://upload.wikimedia.org/wikibooks/pl/6/6a/C.pdf

tak więc materiałów jest pod dostatkiem.

Dnia 18.05.2019 o 17:42, Electron napisał:

Arduino jest wygodniejszą platformą ale ma skopane kilka rzeczy kosztem prostoty. 

Z tym się zgodzę z pełnym przekonaniem. Niektórzy nawet twierdzą, że arduino ogłupia ale to już zostawiam samodzielnej ocenie każdego użytkownika.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.